Göğüs ucu yaralarını önleyici Silverette gümüş kapaklar

Mar 27, 2017 by

Doğum yapar yapmaz daha kordon bağı bile kesilmeden Aden’i kucağıma vermeleriyle ilk sorduğum soru “şimdi emzireyim mi?” oldu. O daha ilk dakikadan itibaren annelik iç güdüsü, bebeğin mucizevi bir şekilde emme yeteneği ile birleştiği an o kadar özel ki… Alin’i uzun uzun emzirememiştim, 4. ayda sütüm bitmişti ama her emzirdiğimde içim titriyordu sanki. Aden bebekle beş sene sonra yine aynı duyguları yaşayabilmek çok güzel…

Sütümüz bol olsun diye elimizden geldiğince dikkat ediyoruz. Ancak göğüs ucu yara ve çatlakları çok büyük sorun olabiliyor. Bu yüzden bebeğimizi emzirmeyi bile bırakmak zorunda kalabiliyoruz… Ben Alin’de birkaç farklı krem kullanmıştım göğüs ucu için. Aynı zamanda tek kullanımlık pedlerden de kullanıyordum. Ama ara ara göğüs ucu yaraları çok rahatsız ediyordu.

Aden’e hamileliğimin son dönemlerinde her detayı hazır etmek için çabalarken Amerika’da çevremdeki annelerden ve internette forumlardan Silverette gümüş göğüs ucu kapaklarını duydum. Burada pek çok anne doğum öncesi veya sonrası bu ürünü kullanarak göğüs ucu yara ve çatlaklarından kurtulmuşlar. Biraz araştırıp, bilgi sahibi olunca “meğer gümüş hakkında ne çok bilmediğim şey varmış” dedim kendi kendime ve alışveriş listeme Silverette‘yi de ekledim. Gümüş yüzyıllardır tıpta antimikrobiyal ve iyileştirici özelliği için kullanılıyormuş. Silverette gümüş göğüs kapaklarını doğumdan sonrasında kullandım ve bu zamana kadar değil yara, tahriş bile olmadan rahat rahat emzirebildim. Bana fayda sağlayan bu kapakların özelliklerini blogda da paylaşmak istedim.

Bu göğüs ucu kapakları İtalya’da üretiliyormuş ama annelerin memnuniyetleri ağızdan ağıza dolaşarak Avrupa ve Amerika’da göğüs çatlak ve yaralarına karşı satışta olan en etkili ürünlerden biri haline gelmiş.

Nasıl kullanılıyor?

Emzirme sonrası kapakları göğüs uçlarınızın üzerine kapatıyorsunuz. Başka krem ve losyon kullanmanıza gerek kalmıyor, hatta özellikle kullanmamanız gerekiyor ki gümüş antimikrobiyal özelliğini gösterebilsin. Temizliği ise karbonat ve suyla yapılıyor. Gümüşün kendi kendini dezenfekte etme özelliği olduğu için herhangi bir dezenfektan ve deterjan kullanmamıza gerek olmuyormuş.

*Türkiye’de satışı var mı? 
Ürün Türkiye’ye kendisi de doğum sonrası benzer sıkıntıları yaşayıp yurtdışında yaşayan arkadaşının yolladığı Silverette gümüş göğüs kapakları sayesinde yaraları hızla iyileşen bir anne tarafından getirilmiş.  www.silveretteturkiye.com ‘dan ya da @silveretteturkiye hesabından inceleyip, sipariş verebilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *