Bobux iWalk kids boot review

Feb 15, 2017 by

I cannot stop myself buying too many shoes for my daughter as a shoe addict mom. But I know that choosing the right shoe is very important for her foot health. Specially I want her to be comfortable with her shoes at the school so she can run, jump, splash in the puddles freely. Also as a 4,5 years old girl I always encourage her to wear her clothes and shoes by herself. Therefore it’s important to be easy to put on and take off.

Bobux shoes have flex points for feet to bend naturally and they’re also incredibly lightweigh, it gives to her feet ongoig flexibility. It’s podiatrically endorsed by Podiatrical Medical Assoiation and Awarded Seal of Acceptance for children’s quality foot health. Specially it’s impressive to see that shoes doesn’t have any toxic dyes & materials.

Türkçe:

Alışveriş ve ayakkabı düşkünü bir anne olarak tahmin edersiniz ki Alin’e de alışveriş yaparken sağlık ve kullanış açısından en güveneceğim ürünleri seçmeye özen gösteriyorum. Bu markayı daha önce hiç kullanmamış olmama rağmen şimdiden bahar için bile birkaç tane gözüme kestirdim. Özellikle haftaiçi okul günlerinde çocukların sürekli ayakkabıyla olması beni oldukça rahatsız ediyor. Okulumuzda uyurken bile ayakkabı çıkarmak yasak. Öyle saçma şey olur mu canım demeyin, nedenini anladıktan sonra ben de hak verdim. Olası bir yangın ya da felaket durumunda çocuklar ayakkabı giymeyle zaman geçiremeyeceği gibi dışarıdaki -10 derecelik havayla yalınayakla çıkmalarını da istemiyorlar. Yani güvenlik açısından ayakkabı çıkarmayı uygun bulmuyorlar ve böyle bir kural var okullarda. Onun için ayağını terletmeyecek hafif ve rahat ayakkabılar herzaman tercihim. Onun dışında okulda dışarı parka çıkarken gitsin, karlarda rahat oynayabilsin diye bot bırakıyorum hep kış aylarında. Öğretmenleri çıkarken hatırlatıyor ama değiştirmeye üşendiği çok oluyor bizimkinin:)

Bu Bobux ayakkabıların tabanları yukarıda gördüğünüz gibi ayak izi şeklinde. Bu sayede tabanlar oldukça esnek ve parmak ucunda bile dengede durabiliyor. Toksik boya ve maddeler kullanılmadan yapılan ayakkabılar Amerikan Pediatrik Derneği tarafından tavsiye ediliyor. Türkiye dahil 30 ülkede satışa sunulan Bobux ayakkabıları incelemek isterseniz bu linkten ulaşabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *