D-Resort Grand Azur’da çocukla tatil deneyimi

Sep 21, 2016 by

Uzun bir kış boyunca her sene özlemle beklediğimiz tatil hepimiz için çok önemli. O 1-2 hafta tatil süresince anne babalar dinlenmeli, çocuklar eğlenmeli, ye iç yat konseptinden en yüksek derecede verim alınmalı:) Onun için elimden geldiğince ben de size yardımcı olabilmesi için tatil yorumlarımı burada paylaşmak istiyorum.

Tatil dönüşünde yüzüm gülerek, çok eğlenerek hazırladığım, en detaylı bilgiyi alabileceğiniz Youtube videomuzu da aşağıda bulabilirsiniz.

Bu yaz rotamızı çocukluğumda en sık geldiğimiz yere Marmaris’e çevirdik. D-Resort Grand Azur’a annemlerin yazlığından (Altınoluk’tan) direkt uçuş bulunmadığı için otobüsle gece yolculuk yaptık.  Eğer uçak ve otobüs-araba arasında kararsız kalırsanız otelin havaalanına 90km, otogara 5dk. mesafede olduğunu unutmayın:) Yani otobüsle gelmek zorunda olmamız bir yandan avantaj oldu aslında.
0-3 yaş arası tatillerde “aman çok güzel dinlendim” diyemedim hiç. Malum biraz koşturmalı geçiyor. Bu sene ilk defa gerçekten dinlendiğimi hissettim. Otelde oda, havuz ve deniz mesafesi çok yakın olduğundan gün içerisinde pek zaman kaybetmiyorsunuz.
DResort Grand Azur1
Denizi diğer aylarda bilemiyorum ama Eylül başında sabahları ve akşamüstleri çok durgun ve tertemiz oluyor. Öğlen 12 den sonra hafif dalgalanma oluyor. Biz de sabah erkenden deniz, öğlen havuz, akşamüstü 5 gibi yine deniz yaptık. Alin zaten bütün gün denizde mümkün değil durmak istemiyor, havuzda çok eğlendiği için bu şekilde zamanlamak iyi oldu. Çocuk havuzu, yetişkin havuzunun hemen yanında bulunuyor ama bir separatörle ayrıldığı için çocuklar siz farkında olmadan yetişkin havuzuna giremiyor. Çocukların kendi başına kayabildiği, çok dik olmayan kaydırak ise başka bir küçük havuzla bağlantılı.
Öğlenleri Alin’in uykusu geldiğinde ise bir ağaç gölgesinin altındaki şezlonglara geçmeyi tercih ettik. Zaten öğle saatinde burası uyuyan çocuk pusetlerinle dolu oluyor:)
Otelin beach bar’ında yemek ve içecek servisi mevcut. Hem de şemsiyelerin üzerinde bulunan bir kırmızı düğme kadar yakınınızda:) En çok sabah kahvesi için kullandık sanırım bu düğmeyi. Evde de böyle bir düğme istiyorum ben:)
DResort Grand Azur3
Akşamları ister otelin şovlarını izleyebilir isterseniz de bizim her akşam yaptığımız gibi hemen otel ve deniz kenarının arasında olan yolda güzel bir yürüyüş yapabilirsiniz. Otele bağlı kalmak zorunda olmamak da bence artı bir puan. Yol boyunca çok şirin canlı müzikli barlar bulunuyor. Ama otelin beach bar’ındaki canlı müzik kalitesi gerçekten çok güzel. 3 günden beri seslerine ve tarzlarına hayran kaldığım sanatçılar çıkıyor. Akşam yürüyüşlerinde dikkatimi çeken başka şey ise etraftaki diğer oteller. D Resort Grand Azur çevredeki diğer otellerden çok farklı… Hepsi o kadar soğuk ve turistik görünüyor ki bu oteli onlardan ilk bakışta ayıran sıcak bir ortam ve harika bir peyzaj.
 DResort Grand Azur4
Otel tam pansiyon olduğundan kahvaltı, öğlen ve akşam yemeklerini ana restoranda yiyebiliyorsunuz. Özellikle şefler ve personel sizi çocuğunuzla rahat ettirmek için ellerinden geleni yapıyorlar. Yemek konusunda ise her seferinde çocuğuma özel bir ihtiyacımın sorulması da ayrı güzel. Mesela Alin mantıyı inanılmaz sever ama sadece yoğurtla yer. Diğer salça vs. sosları olunca asla yemiyor. Bunu söyleyince ona özel sade mantı pişirmeyi teklif ettiler, Alin de afiyetle yedi:) Böyle küçük detaylar ebeveynler için memnuniyet sebebi değil mi?
Hep tatillerin son gününde Spa ziyaretlerini pek severim. O masajı da yaptırdım mı benden mutlusu yok. Tüm otel yetkilileri gibi Azur Spa’da da sıcacık bir güleryüzle karşılandık. Hamile olduğum için sırt ağrılarımın arttığı bu günlerde süper profesyonel bir masaj aldım. Hatta o kadar memnun kaldım ki bu zamana kadar hiç masaj yaptırmayan annemi ikna edip onu da bir 30dk’lık molaya davet ettim:)
 enlight1DResort Grand Azur2
Belirttiğim konular dışında başka sorularınız olursa Youtube videomuzun ya da bu postun altına yorum bırakırsanız sorularınızı severek cevaplarım:)
D Resort Grand Azur’un sitesine ulaşıp daha detaylı bilgi almak için bu linki tıklayabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *