İkinci el bebek-çocuk ürünleri Kidimami ile yeniden hayat buluyor

Jan 27, 2016 by

IMG_6569
Hayatımızın en yoğun anılarını biriktirdiğimiz hamilelikle başlayan bu harika serüvende kullandığımız kıyafet ve eşyaları elden çıkarmak hiç kolay olmuyor. Ama sakladıklarımız bir gün o bazalardan taşıyor, depolarımız doluyor, evimizde yer kalmıyor malum. Her sene yazlık kışlık yaparken düzenli olarak en temiz, yeni gibi görünen Alin’in ve benim eşyalarımızı yardımcımız Gülizar ablaya verip, bebekli ve ihtiyacı olanlarla paylaşmasını rica ederdik. Taşınma zamanında bir baktık ki hem eşyalar vermekle bitmiyor. Çoğunuzun bildiği gibi Kokosh Garage Sale sayesinde bütün ev, ofis, Alin’in yeni gibi olan tüm kıyafetleri çok çok uygun fiyatlarla satışa çıkmıştı. İşte o zaman Türkiye’nin dört bir tarafında bizim eşyalarımız yeniden hayat bulduğunu gördüm. Birbirinden güzel hikayeler de biriktirdik. Alin’in ana kucağını doğum yapmayı bekleyen anne, eşiyle birlikte almaya gelince onu ilk hastaneden o ana kucağı ile çıkardığımız an gözümün önünden film şeridi gibi geçip göz yaşlarıma hakim olamamıştım. Şimdi yeniden mis gibi bir bebek kokusuyla doldu o ana kucağı…

kidimami işte tam bu sırada yeni nesil bir platform olarak karşımıza çıkıyor. Sevgili Blogcu Anne Elif’in de kurucuları arasında yer aldığı bu yeni girişim, yeni ve iyi durumdaki bebek, çocuk, ebeveyn ürünleri için bizlere tek bir platform üzerinden, diğer ebeveynler ile iletişim kurmamıza, ürünlerimizi yeni sahiplerine ulaştırmamıza destek veriyor.

Peki kidimami’de hangi ürünleri bulabiliyorsunuz?

Giyimden bebek arabasına, mobilyadan oyuncağa, oyuncaktan sterilizatöre kadar bebek, çocuk ve ebeveyne dair her türlü ürünün yanısıra kadın ve anne girişimcilerin el emeği ve tasarım ürünleri de kidimami’de yer alıyor.

Nasıl çalışıyor?

Öncelikle akıllı telefonunuza kidimami uygulamasını indirmeniz gerekiyor. İndirmek için bu linke tıklayabilirsiniz. Ama ben IOS kullanıcısı değilim diyorsanız, web uygulaması için de çalışmaların başladığı haberini buradan verebilirim. Ardından dilerseniz Facebook, dilerseniz de mail adresinizle uygulamaya giriş yaptıktan sonra siz de aileler arası paylaşım platformunun bir üyesi oluyorsunuz :)

Siz de iyi durumda ya da kullanılmamış ürünlerinizi kidimami aracılığı ile satmak isterseniz uygulamaya kayıt olurken “KOKOSHANNE” promosyon kodu ile giriş yapıp, 29 Şubat 2016 ‘ya kadar *komisyonsuz satış yapabilirsiniz* Normal komisyon oranı %20 olup, promosyon kodu ile yapılan satışlarda sadece banka masrafları satış ücretinden kesilmektedir.

Uygulama sayesinde kullanmadığınız bebek, çocuk ve ebeveyn ürünlerinin girişini yaparak satışa çıkarabilir ya da diğer ailelerin ürünlerine kidimami güvencesiyle uygun fiyatlarla sahip olabilirsiniz.

http://kidimami.com
http://www.facebook.com/kidimamiapp
http://www.instagram.com/kidimamiapp/

0 Comments

Trackbacks/Pingbacks

  1. 50 senelik montessori okulundaki gözlemim ve montessori sistemi hakkındaki yorumlarım | Kokosh Anne - […] bu kadar:) Bugünün diğer yazısı Kidimami ile ilgili. Eğer okumak isterseniz tıklamanız […]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *