Alin’in Boston Günlüğü 1

Dec 6, 2015 by

Boston’a taşınma maceramızın başlamasının üzerinden tam 2 ay geçmiş!
Alin’i alıştırma, eve yerleşme, okul bulma, yaşadığımız yerin çevresini keşfetme derken nasıl geçtiğini bile anlamadığımız bu sürede neler oldu, neler yaptık, nasıl adapte olduk? Kısa kısa aldığım notlarımı sizlerle böyle aralıklı olarak paylaşmak istedim.

Evimizin çok yakınlarında 3 parkın olması beni en kurtaran şeylerden biri oldu. Etrafımızdaki aktivite ve etkinlikleri araştırana kadar hiçbirşey yapmasak bile kendimizi hergün parklara attık:) Parklarda arkadaş edinmesi için elimden geldiğince Alin’i rahatlatıp İngilizce-Türkçe çeviri hizmeti de verdim tabii ki memnuniyetle:) Sincaplara yemek yedirme aktivitemiz ise günün en sevilen anlarından… Erol’un iş yerinin şehrin merkezinde ve Boston’un en güzel parklarından biri olan Boston Common’a yakın olduğu için sabahları babamızı işe beraber bırakıp, dönüşünde kuğularla buluşmaya gittik sık sık. Aralık ayında ise parkın ortasında kocaman bir buz pateni alanı açılıyormuş. Bakalım onu da deneriz, başımıza birşey gelmeden yapabilirsek:)

Pembe ceket için tıklayın

Müzelerde ve kütüphanelerde düzenlenen harika çocuk aktivitelerini de online olarak takip edip, mümkün olduğu kadar götürmeye çalışıyorum. Arada anne-kız ve baba-kız saatleri yaparak birebir vakit geçirmeyi de çok seviyoruz. Bu Pazar gününün akivitesi babasıyla The Velveteen Rabbit tiyatrosuna gitmek olacak. Ben de kendimi temizliğe vereceğim:)

 

Panço çiçekli kendinden gömlekli ikili takım için tıklayın

Yağmur çizmesi için tıklayın

Burası Alin’in mevsim kavramını daha güzel öğrenmesi için de bir başlangıç oldu. O kıpkırmızı sonbahar yapraklarınla bol bol oynayıp, bazı zamanlar evimize götürdük. Yaprakları boyayıp, bir yaz aşığı olan ben de sonbaharın ne kadar güzel bir mevsim olduğuna inandım.

Uzun kollu ekru, baskılı tshirt için tıklayın

Lacivert yıldızlı kadife pantolon için tıklayın
Bot için tıklayın

İlk aylarda babaannesinin de bizimle olması onu da bizi de çok rahatlattı. Bir yandan yerleşme telaşı içerisindeyken Alin’e istediğimiz zamanı ayıramayabilir, ona verdiğimiz ilgiyi aynı şekilde gösteremeyebilirdik. Evimizde aileden bir kişinin olması Alin’in dil konusunda da bir şok yaşamamasını sağladı. Herkesin yabancı dil konuştuğu bir yerde, anlayamamak, onlarla iletişime geçememek hepimizi etkilemez mi?

Erol’un ablasının ve dayısının bize uçakla 1 saat uzaklıkta olan Washington DC’de yaşamasını da bu kısa süre için de değerlendirip, iki kere onları ziyarete gittik. Yani Türk kültürü ve aile sevgisini de her daim vermeyi unutmuyoruz.


Taş baskılı uzun kollu tshirt için tıklayın

Siyah taşlanmış kot şort için tıklayın

Sosyal Alinkuş için acil bir okul bulmam lazımdı. Buradaki okul sistemi nasıldı? Okulda zorluk yaşayacak mıydı? gibi düşünceler aklımda gezinirken ilk ay okul gezilerine başladım. Okul arayışında yanımda hep Alin’in olmasını tercih ettim. 3 yaşında bile olsa her zaman okul seçimi yaparken onun tepkisini ve ilgisini görmeyi istedim ve karar verirken onları dikkate aldım. Montessori okullarına çok ilgim varken, o eğitim şeklinin bizim ailemiz için uygun olmadığını düşündüğümü söyleyebilirim. Bunun için detaylı bir yazı hazırladım ama bir türlü bitiremedim maalesef. (Çok yakında o da geliyor). Bright Horizons anaokulunun bir sınıfına girdiğimizde sınıftaki çocukların gelip bizimle konuşması, hatta birkaçının kucağıma oturup Alin ve benim hakkımda sorular sorması çok hoşuma gitti. Okul sistemi oldukça oturmuş, düzenli ve temiz sınıflar, eğitimcilerin ilgisi gibi noktaları araştırdıktan sonra o sınıftaki birbirinden tatlı çocukları da gördükten sonra hem Alin hem de ben bu okulu çok sevdik. Alıştırma için 3 gün yarım günle başladığımız anaokuluna, Ocak itibariyle 5 yarım gün olarak devam edecek.

Yepyeni bir hayata 3 yaşında yelken açan Alinkuş’u elimizden geldiğince sendromsuz olarak buraya alıştırdıktan sonra şimdi sıra Türkiye’de.. 11 Aralık-6 Ocak arasında sevdiklerimizle hasret gidermek için geliyoruz. Anneanne ve dedesi, Alin doğduğundan beri 3 sene bizimle olan Gülizar ablamız ise en çok özlenenler arasında.. Eski okulunu ve arkadaşlarını çok özlediği için Türkiye’de olduğumuz süre içerisinde okuluna da devam ederken, annesi de kaldığı yerden işlerine ve sosyalleşmeye devam edecek:)

Ben şimdi sizlerle keyifli bir buluşma planı yapma hazırlığına girerken Alin’in de yılbaşı için küçük arkadaşlarına bir sürprizi var…

panco kampanya

Instagram üzerinde yaptığımız bu paylaşımın altına 8 Aralık 2015 23:59’a kadar yorum yapan, 1 arkadaşını etiketleyen ve @pancokids hesabını takip eden 2 kişiye 100TL’lik hediye çeki, 1 kişiye ise 0-2 yaş bebek yılbaşı kostümü bizden sizlere hediye.

panço yılbaşı kıyafetiKampanya şartları:

1.  Bu kampanya başka bir Panço kampanyası ile birleştirilemez.

2. Hediye çeklerinin son kullanım tarihi 31 Aralık 2015’tir.

3. Kampanya süresince hesabınızın herkese açık olması gerekmektedir.

4. Bu kampanya KokoshAnne takipçilerine özeldir.

Related Posts

Tags

Share This

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *