Çocukla tatili cennete dönüştüren Regnum Carya yorumlarım

Aug 26, 2015 by

IMG_0893

Çocukla tatil deyince hepimizin ortak isteği onların bol bol eğlenip, mutlu olacağı bir ortam, etkinliklerle dolu bir mini club, hem denizden faydalansın hem de havuzda oynayabilsin. Eee bir de anne baba da tatil yapabilsin, birazcık dinlensin:) Öyle değil mi?

Regnum Carya, tatili tatil gibi yaşatmak ve her anınızı dolu dolu geçirtmek için bir dünya yaratmış. Alin’le beraber otele girdiğimizde nereden başlasak diye heyecanlanırken öncelikle bir golf arabasıyla oteli gezdirmeyi teklif ettiler. İyi ki de öyle yapmışız. Ben her zaman yürümeyi tercih etsem de o sıcakta pek iyi bir fikir olmadığını kabul ettim. Otel 1 milyon m2 üzerine kurulduğu için her köşede bir durak görüyorsunuz. Sistemi o kadar güzel oturtmuşlar ki otel içerisinde her yere duraklardan geçen golf arabalarına binip gidebiliyorsunuz. Hatta isteyenler kendilerine otelden odalarının adına bir araba kiralıyor ve onlarla geziyorlar:) Benim gibi yanında puset taşımak istemeyenler de otelin pusetlerinden kullanabiliyor. Öyle baston puset filan de değil, o kadar beğendim ki kendi kullandığım pusetten soğudum o kadar kullanımı rahat.

Gezi turunu bitirdikten sonra soluğu açık büfe restoranda alırken gözümüz hep çocuklarla ilgili olan yerlerdeydi tabii. Ben yemeğimi aldktan sonra restoranın içindeki çocuk bölüme geçtiğimizde onlar için hazırlanan mini mini masalar, alçak büfeyi ve arkadaşları görünce tatilimiz boyunca her öğlen yemeğimizi burada yemek kaçınılmazdı.

regnum 481

regnum 479

regnum 475

Ayrıca birbirinden şık Osmanlı, Deniz Ürünleri, Uzakdoğu, İtalyan mutfaklarının bulunduğu A La Carte restoranlardan şovlarıyla Alin’i çok eğlendiren Teppanyaki deneyimi sunan şefimize de selam olsun buradan.IMG_1060

Yemekten sonra deniz kenarına doğru ilerlediğimizde sahildeki bembeyaz kumlar dikkatimi çekti. Defalarca Antalya’ya geldim böyle sahil görmedim. Meğer Mısır’dan özel olarak getiriliyormuş bu kumlar. Üzerinize yapışmıyor ve ayağınız yanmıyor. Sahili masal gibi yapan o beyaz kumların ötesindeki pavillonlar. Günlük olarak kiraladığınız pavillonlarda müzik sistemi, mini buzdolabı, yemek ve içecek servisi, duş mevcut olunca bütün gün yerinizden kalkmak istemiyorsunuz. Eğer buraya giderseniz ya çimlerin üzerindeki ya da iskeledeki pavillonlarda en az bir gününüzü geçirmenizi kesinlikle tavsiye ederim. Bir de beni hatırlayın tabii:)

IMG_0884

regnum 251

Burası için tavsiye edebileceğim diğer önemli birşey ise günlük saat planınızı yapın ve hiçbir şeyi kaçırmayın. Ben gün içerisinde katılmak istediğim aktiviteleri gitmek istediğim yerleri ajandama yazıp günlük plan yaptım, çok güzel oldu.

Sıradaki yer huzur arayan ve dinlenme ihtiyacı olan anne babalara geliyor. Alin uyurken puseti alıp gitmeyi en sevdiğim yerlerden biri şelale oldu. Bir orman içerisinde çırçır böcekleri ve şelalenin sesi eşliğinde çimlerin üzerindeki şezlonga uzanıp, gözlerinizi kapatıyorsunuz. Alan tamamen dinlenme ve huzur üzerine kurulduğu için çocuklar da mis gibi uyuyorlar.

Adrenalin mi? O da var. Evet ilk Zipline deneyimimizi burada yaşadık. Çocuklar ve yetişkinler için iki ayrı adventure park bulunuyor. Yine ormanın içerisinde tırmanma duvarı, zipline, serbest düşüş ve ağaçtan ağaca yürüdüğünüz zorluk seviyeleri farklılık gösteren parkurlar bulunuyor.

Video için tıklayın

regnum 498

regnum 510

 

Otel içerisinde bulunan Aquaworld 7000m2 lik bir alana kurulduğu için önce hangi bölümünden başlayacağınıza karar vermekte bile zorluk çekiyorsunuz. Bu zamana kadar çocuklar için böylesine muhteşem bir aquapark görmemiştim diyebilirim. Tepenizden her yerden sular fışkırıyor, ondan kaçayım derken bir kova su dökülüyor kafanızdan aşağı.. Hadi biraz yana kayalım diyorsunuz minicik bebekler için yapılan yürüteç salıncaklarda ayaklarını şap şap yerlere vuran küçük ayaklarda kalıyor gözünüz. Arkanıza bakıyorsunuz dimdik bir kaydıraktan çığlıklarla kayanlar.. Derken dalga havuzunun da olduğunu öğreniyorsunuz.regnum 603

regnum 582

Bu kadar aktivitelerle dolu yoğun bir gün geçirdikten sonra havuz kenarında yemek yerken bir bakıyorsunuz canlı opera dinletisi başlıyor, opera bitiyor havai fişekler atılıyor, o bitiyor, sahile giden özel yürüme yolunun sonunda aslında eğlencenin bitmediğini daha yeni başladığını gösteren açık hava gece klubune rastlıyorsunuz. Normalde saat 21:00 gibi uyuyan Alin’le birlikte bile 22:30 da müzik sesini izleyerek dayanamayıp bir yarım saat dans edip, hoplayıp zıpladık.

IMG_0898

Çocuk klubunden hiç bahsetmediniz diyeceksiniz ona da geliyorum. Her tatilde arada gün içerisinde Alin’i çocuk klubune bırakıp 1-2 saat kaçamak yapıp, müzik dinlemeyi, kitap okumayı pek severim de yapamadım değil yapmadım bu sefer. Bu sefer dışarıda yapacak çok şey olduğundan Mini Club’e çok uzun zaman ayırmak istemedik:) Yarım saatlik ziyaretler yaparak trambolin, kumla yapılan sanat etkinlikleri, eğitmenler eşliğinde oyunlar, top havuzu ve kaydırakların bulunduğu oyun parkı, balon şovları gibi aktiviteleri de kaçırmadık.

regnum 184

404_1_640_2_Entertainment10

404_1_640_2_Entertainment11

404_1_kidsclub12

404_1_kidsclub8

IMG_1036

Son olarak kısaca odalardan da bahsetmek istiyorum. Odamıza ilk girdiğimizde standart bir oda olmasına rağmen, beklentimin çok üzerinde, lüks, ferah, oldukça büyük bir odayla karşılaştım. Çocuklar için odalara bırakılan Bübchen banyo seti, çocuk bornozu ise bahsedebileceğim hoş detaylar arasında.

IMG_1078

regnum-standartoda3

regnum-standartoda

regnum-standartoda2

IMG_1115

Her detayın düşünüldüğü Regnum Carya’nın bizi en şaşırtan kısmı ise otelde 1 odanın bile boş olmadığını öğrenmek oldu. Şaşırtan şey otelin doluluğu değil, o kadar kalabalığı hissetmemeniz. Ne sıra, ne de bir hizmet almak için bekliyorsunuz.

Bunlar sadece anlatabileceklerimin bir kısmı, hakikaten böyle bir otele sahip olduğumuz için Türkiye adına gurur duydum, abartısız söylüyorum.

IMG_1069

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *