Vera Miramar’da çocukla tatil

Jun 7, 2015 by

 Mayıs ayında İstanbul beklenmeyen bir serin hava ile bizi şaşırtınca 3 günlük bir kaçamak yaparak annem ve Alin’le beraber güneşi görmeye Bodrum’a kaçtık:)

1974 yılından beri Vera TMT olarak çoğunuzun bildiği bu otel tamamen yenilenerek 2015’te Vera Miramar Resort adıyla kapılarını açmış. Bodrum havaalanından yaklaşık 30dk uzaklıkta bulunan otele vardığımızda bembeyaz, ferah bir resepsiyon ve güleryüzlü bir ekip tarafından karşılandık.

Ben etrafa bakayım derken bir baktım Alin’le annem hemen balkona kurulmuş, tatile başlamışlar bile:)

Odalar tertemiz, banyolar ferah. Yüksek katlı bir bina yerine iki üç katlı, mavi beyaz, Bodrum’un havasını hiç bozmayan Fransız balkonlu küçük evler yanyana sıralanmış gibi düşünün. Giriş katta olan odamızın aşağıdaki manzaraya bakması ve Alin uyuduğunda hemen karşıdaki kafeden filtre kahvemi alıp balkonda oturmak ise inanılmaz dinlendiriyordu beni. Çok tv izlemememize rağmen televizyonu açtığınızda ilk çocuk kanallarını görüyorsunuz. Akşam yemeğine hazırlanmak, saç makyaj yapmak için kurtarıcı olabiliyor:)

En çok merak edilen şeylerden biri deniz ve kumsal oldu. Özel kaymaz malzemelerle kaplanmış güneşlenme alanlarından merdivenle denize ulaşım mevcut. Merdivenlerden indiğinizde (3-4 basamak) bileğinize kadar suyun gelmesi çocuklar için iyi oluyor. Alin alışa alışa girip rahatlıkla yüzdü. Suyu oldukça temiz ve ılıktı. Alin kumla oynamak isteyince iskelenin hemen diğer tarafında olan watersports bölümüne bir şemsiye koydu görevliler:) Benim kova ve küreklerini unuttuğumu duyan Alin’in hayallerinin yıkılmasına izin vermeden markette kova-kürek takımını temin eden çocuk dostu çalışanlara ise bir kez daha teşekkürler:)


Vee gelelim yemeklere.. Herşey dahil konsept sunan Vera Miramar’da ister açık büfe restaurantta yemek yiyebilir, isterseniz de A La Carte restaurantlardan (İtalyan, Grill ve Taverna) birine önceden rezervasyon yaparak gidebilirsiniz. Biz ilk akşam açık büfeyi, ikinci akşam İtalyan Restaurantı olan Carpaccio’yu tercih ettik. Yemekler, mezeler, servis konusunda çok memnun kaldığımız Carpaccio’yu mutkaka deneyin.

Biz akşam yemeğindeyken mini disconun seslerini duyan uykulu Alinkuş bir anda cin gibi olup “ben bu şarkıyı biliyorum” diyerek kendini sahnelere de atmayı ihmal etmedi tabii:)


Çocuklar için hemen deniz manzaralı çocuk parkının yanında bir mini kulüp bulunuyor. 10:00 – 12:30 öğleden sonra 14:30 – 17:30 saatleri arasında hizmet veriyor. Bizimki park kuşu olduğu için daha çok kaydırak ve salıncaklarda zaman geçirdi.

Otelden ayrılacağımız gün Alin’le anneannesi odada öğlen uykusuna yatmışken bu fırsatı değerlendirip hemen bir masaj randevusu alıp kendimi Dilek hanımın ellerine bıraktım. Bir annenin sırt ağrısı probleminin olmaması kaçınılmaz. Eğer “sert masaj seviyorum, şu sırt ağrımdan kurtulmak istiyorum” diyorsanız Vera Miramar’daki medikal masajı ısrarla tavsiye ediyorum.

1 saatte kuş gibi hafifledikten sonra valizlerimizi alıp, resepsiyonda transfer aracımızı beklerken bizi iki paket bekliyordu. Bir önceki gün otel genel müdürü Murat beyle konuşmamız sırasında mandalina reçeli hakkında bir konu açılmışken, kolay bulamadığımı söylemiştim. Meğerse tam yerindeymişiz. “Lokmacı ana” nın mandalina reçelinin üzerine yokmuş. Paketlerden mis gibi kokan reçeller çıkınca nasıl mutlu oldum anlatamam.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *