Pakolino evde aktivite kutuları tatilde de bizimle

Jun 16, 2015 by

pakolino 438
Her türlü oyunu oynarım, yerlerde yuvarlanırım, bebekleri konuştururum, sosyallik desen zaten benim işim:)) Ama çok açık söyleyebilirim ki şu evde yaratıcı aktiviteler konusunda hamurdan salyangoz yapmak ve kağıt keserek şekiller yapmadan öteye gidemiyorum. Ne yapsak şimdi diye düşünüp duruyorum sadece.

Ben de çocukluğumda ellerimle bir şeyler üretmeyi, yaratmayı çok severdim. Alin de aynı benim gibi. Peki evde nasıl aktiviteler yapıyorsunuz derseniz aktivite kutuları en büyük yardımcım. Pakolino bence bu işi en kaliteli yapanlardan ve iyi içerik oluşturup, güzel malzemeler sunan markalardan biri.pakolino 436

pakolino 427

Her ne kadar tatilde çocuk klubünden hiç çıkmasa da çok eğlense de bu kutuyu yanımda getirdiğimi duyunca yerinden zıpladı:) “Annem yanıma oturacak, sonra kutudan çıkacak sürprizleri beraber yapacağız” Bunu hissetmek bir çocuk için gerçekten çok değerli bence. Günlük hayatta o kadar çok şey iletişimimizi bölüyor ki… 1-2 saat kaliteli, sadece ikinize özel zamanı bile geçirmek zor olabiliyor bazen. Bu kutularla oturuyorsunuz başına ve gerçekten beraber eğlenceli şeyler üretiyorsunuz. Ortaya çıkanlar  ikinizi de mutlu ediyor:)pakolino 430

Daha önce renklerin büyüsü aktivitelerini yapmıştık. Çiçek dürbününü hazırladıktan sonra ne kadar güzel birşey yapmışız diye dürbünden bakarken Erol’un “hadi artık, çocuğa da göster” demesiyle dürtülmüştüm:)

Bu ay Lunapark teması vardı. Şakacı palyaço paketinden çıkan su tabancası en sevdiklerimizden oldu. Palyaçonun yüzünü çıkartmaları kullanarak yaptık. Sonra su tabancasıyla ağzındaki topa vurmaya çalıştık. El ve göz koordinasyonunu geliştiren bu aktivite tam bahçe ya da parklarda oynamak için birebir.

IMG_8307.JPG

IMG_8305.JPG

IMG_8306.JPG

Bir diğeri aktivite ise çarpışan arabalardı. Alin’in en keyif aldığı şeylerden biri de o yapıştırıcılar. Bayılıyor birşeyleri yapıştırsın. Bu aktivite tam ona göreydi. Bol bol yapıştırdık ve sticker kullandık. Sonra ortaya tekerlekli bir çarpışan araba çıkardık.

pakolino 435
pakolino 434

pakolino 431

pakolino 429

Kutudaki son aktivite ise halka oyunu. Büyük kas gruplarını geliştiren bu oyunda halkaları kukalara geçirmek için o minicik kollarınla çaba sarfetmeye hiç bıkmadı.

Babalar Günü’ne özel tekstil boyama kalemiyle beraber gelen ve üzerinde “Benim babam 10 kaplan gücünde” şapkasına da Erol’la çok güldük:)

pakolino 421

Bunları bitirdikten sonra bir de ek bir oyun kitabı bekliyor sizi. “Daha fazlasını keşfet” kitapçığı o ayın temasına uygun kağıt üzerinde oyunların bulunduğu bir oyun kitabı. Boşlukları resimlerle doldurma, karakterleri bulma, geometrik şekiller ve boyama gibi aktiviteler öğlen yemeklerinde bize çok yardımcı oluyor.

Pakolino‘nun Haziran ayı, karne ve yaz tatiline özel başlattığı 3 aylık üyelik hediye ettiği kampanyası hakkında detaylı bilgi Instagram sayfasında sizi bekliyor.

http://www.pakolino.com
http://instagram.com/pakolinocom

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *