Marmara Park Avm’de eğlenceli bir gün

Apr 7, 2015 by

IMG_4335.JPG

İstanbul’da malum en yakınlarımızı bile yok trafik yok iş derken çok sık göremiyoruz. Kendime ve Alin’e bir off günü yapıp Çarşamba günü beraber Bahçeşehir yollarına düştük teyzemi ve kuzenlerimizi görmek için. Tabii bir de Dodi‘miz var, Instagram’dan tanıyorsunuz kendisini:)

Hazır gitmişken Gölet’e inip ördeklere ekmek vermeyi ve etrafta yeni yerler keşfetmeyi de unutmadık tabii. Marmara Park’ında çocuk dostu bir avm olduğunu ve dijital uygulamalarını birçok kişiden duymuştum. Hazır oralara kadar gitmişken bir uğrayalım dedik, saatlerce çıkamadık. Konsept ve fikirler çok hoş olduğu için yorumlarımı sizinle de buradan paylaşmak istedim.IMG_4328.JPG

4 katta bebek bakım odası bulunuyor. Avm’lerde bir anne olarak ilk dikkat ettiğim şeylerden birisi bu. Onun dışında eğer puset yoksa yanınızda kimliğinizi vererek puset alabiliyorsunuz. Dışarıdan baktığınızda içerisinin bu kadar ferah olduğunu beklemiyorsunuz. Geniş koridorlar ve mağazalar çocukla rahat gezebilme imkanı verirken o alışveriş merkezi insan kalabalığını hissetmiyorsunuz. 196 alışveriş merkezini yöneten ve Avrupa’da sektör lideri olan Ece Grubu, Almanya’daki alışveriş merkezlerinde başlatılan, sanal yönlendirme, sosyal medya bağlantıları, interaktif çocuk eğlence alanları sunan Diji 3.0 Türkiye’de ilk olarak Marmara Park’ta uygulanmış. Benim asıl merak ettiğim bu uygulamaları teker teker kullanıp, küçük notlar aldım. İşte onlardan birkaçı:

Danışmaya gidip, şu mağaza nerede bu mağaza nerede diye sorarız ya, onun yerine AVM’de bulunan akıllı ekranda çıkan mağaza isimlerinden istediğinize tıklıyorsunuz. Size 3d olarak yolunuzu gösterebildiği gibi, QR kodu okutarak telefonunuza aktarıp yürürken yolunuzu görme şansı veriyor.IMG_4331.JPG

Photobuzzer isimli bir odada arka plana fili, aslanı, zürafayı aldıktan sonra poz veriyorsunuz. Alin’in burada en ilgisini çeken kısım kendine gözlük, şapka vs. takabilmesi oldu. Süslüüü:)
Burada çektiğiniz fotoğrafı QR kodla kendi telefonunuza aktarabileceğiniz gibi AVM’de bulunan dev ekrana yansıtabiliyor, Facebook, Pinterest ve Tumblr’da fotoğraflarınızı paylaşabiliyorsunuz.

1C4A5841

IMG_4330.JPG

 

Bir de artık sık sık Youtube deneyim videoları ile de KokoshAnne Youtube kanalında olacağız:) Marmara Park videomuzu izlemek için linki tıklayabilirsiniz. https://www.youtube.com/watch?v=BPLE9BhzuPc
kokoshanne youtube

Uzay yolculuğuna hemen adapte olup, kendisini astronot zannetti ilk önce bizimki ama yerdeki uzay mekikleri ve yıldızları yakalamak onun çok hoşuna giderken, ben de 10dk dinlenme fırsatı buldum. Çocuklar için tasarlanan bu oyun alanında, kullanılan teknoloji sayesinde, çocuklar birbirinden eğlenceli, uzay temalı interaktif oyunları oynayarak keyifli vakit geçiriyorlar. Bununla birlikte, hediye edilen bilekliklerine puanları yükleyip, el ele tutuşup bir uzay gemisine yakıt yükleyip uçurabiliyorlar. Oyunlar, bilgisayar teknolojisi kullanılarak hazırlanmış olmakla birlikte, çocukların hareket ederek, zıplayarak vb. şekilde oynayabilecekleri şekilde tasarlanmış olması çok hoş değil mi?

“Şu indirimleri bir türlü yakalayamıyorum” diyenler için de bir uygulama geliştirmişler. LoveToShop uygulamasını telefonunuza indirerek daha evden çıkmadan nerede indirim, kampanya var hepsini görebiliyorsunuz.

IMG_4350.JPG

1. katta bulunan 7’den 70’e herkese hitap eden bir yer olan Edutainment, güneş sistemini ve gezegenleri keyifli bir dil ile aktaran çeşitli bilgilerle herkesin birşeyler alabileceği, alışveriş yaparken de bilgilenebileceği bir nokta. Bu kadar yaratıcı aktivitelerin ardından biz en son el-ayak sensörlü, interaktif tv oyunu ile Alin’le hoplayıp, eğilip, bir sağa bir sola yatalım derken bayağı bir yorulmuşuz. Bu zamana kadar Alin’le birlikte bu kazar uzun zaman bir alışveriş merkezinde kaldığımı da hatırlamıyorum:) Sonuç olarak eğer yolunuz düşerse deneyimlemenizi tavsiye ederim.

Related Posts

Share This

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *