Avrupa’nın en sevilen oyuncak markası Small Foot, Sihirli Anne ile artık Türkiye’de

Jan 10, 2015 by

Çocuklar için oyuncak seçimi yaparken siz de zorlanıyor musunuz? Sağlığına zararlı mı? Hangi boyalar, hangi kimyasal maddeler kullanılıyor? Çocuğumun gelişimine katkısı olur mu? Bunlar hepimizin kafasında olan soru işaretleri değil mi? Çocuklarımızın hayatı keşfetmesine, yaşadığımız dünyaya bu oyuncaklar sayesinde kolayca uyum sağlamasına, motor becerilerinin gelişmesine yardımcı olacak oyuncakları nasıl seçmeliyiz?

smallfoots11SihirliAnne.com e-ticaret sitesinin sahipleri iki kız kardeş olan Seçil ve Başak hanım tarafından kurulmuş. Kurumsal hayatı geride bırakıp anneleri mutlu edecek bir iş yapmayı seçmişler. Seçil hanımın iki erkek çocuğunu büyütürken bu sorunlarla karşı karşıya kalması ise Almanya’da kurulan Legler firmasının bir alt markası olan Small Foot’u kısa bir süre önce Türkiye’ye getirmelerine neden olmuş. Bu firmanın en önemli özelliği ise tahta oyuncaklar üretirken insan sağlığına zararlı hiçbir maddeyi içermemesi. Organik Small Foot ahşap oyuncakları, web sitesinden hızlı bir şekilde annelere ulaştırırken Aralık ayında Kemerburgaz Göktürk’te de bir mağazasını açmış. Hatta İzmir’de yaşayan ebeveynler için de yakın bir zamanda sürprizimiz olacağının haberini şimdiden verebilirim:)

 

Neden Small Foot ahşap oyuncaklar bu kadar ilgimi çekti?

Kullanılan tüm ahşapların yüksek kalite ağaçlardan elde edilmesi ve tüm boya, verniklerin su bazlı olması. Üstelik ahşap olduğu için diğer oyuncaklar gibi iki günde kırılıp, bozulup bir kenara atılmıyor.

Tüm Legler oyuncakların da olduğu gibi Small Foot da Avrupa Standartlarında üretiliyor ve Almanya’ya yapılan testler sonucunda çocukların güvenli kullanımına uygun olmayan bir faktör tespit edilirse o oyuncaklar piyasaya sürülmüyor.

Bu testlerin haricinde tüm ürünler bağımsız kuruluşlar tarafından da teste giriyor.

Legler çocuk dostu ürünler üretirken aynı zamanda çevre dostu olarak da bilinen bir firma. 2007 yılından beri çevreyi korumak adına kendi elektriklerini üretiyor, geri dönüşümlü kağıt ve nakliye seçeneklerini kullanıyor, FSC sertifikalı ambalaj malzemesi kullanarak sürdürebilir orman kullanımını sağlıyor.

Neden ahşap oyuncak tercih etmeliyiz?

  • Kimyasal madde içermeyen, dayanıklı ve çocuk sağlığına zarar vermeyecek maddeden yapılan ahşap çocuk oyuncakları tamamen doğal, basit ve sadedir.
  • Ahşap eğitici oyuncaklar tamamen çocukların el idaresi ve hayal gücü ile çalıştıkları için, teknolojik oyuncaklara oranla daha fazla düşünce gücü ve yaratıcılık gerektirirler.
  • Ahşap oyuncaklar ile oynanan oyunlar çocuklarda dokunma duyusunun daha hızlı gelişimine destek olur.
  • Ahşap oyuncaklar okul öncesi dönemde çocuklar için tavsiye edilen zeka geliştirilen ürünler olup anaokullarında da çocuklara oynatılmaktadır.
  • Algılama, kavrama ve problem çözme yeteneklerini geliştirmede onlara yardımcı ahşap zeka oyuncakları, yaratıcı akıllarını rahatça kullanabilme fırsatı sunar. Canlı ve dikkat çekici renklere sahip tahta blok oyuncaklar hem konsantre yeteneklerini hem el becerilerini geliştirir.

Evet sonuç olarak inandığım, güvendiğim marka olduğunda anlatırım da anlatırım:)

Bu güzel girişimin desteklenmesinde bugün davetime gelerek katkıda bulunan tüm blogger anne arkadaşlarıma, harika pastamız için kubcakesbakery‘e, grafik tasarımlarıyla İzmir’de olsa bile hep yanımdaymış gibi hissettiğim queenkonsept‘e, herzaman hizmetiyle ve ekibiyle fark yaratan Happynest’e çok teşekkür ederim.

slingomom,
ezgiderin,
evrimiseri,
cocuklageziyoruz,
duygukaratas,
devletsah,
saadetalgan,
internetanneleri,
nihankayalioglu,
bonibonlar,
ozgekopuz,
gingersbazaarblog,
zamaneannesi,
periayda,
duygusenyurek,
denizsaatcioglu,
tansuoskay,
melinasmom,
hassasanne

Sihirli Anne Göktürk mağazası iletişim:

Göktürk Mahallesi Belediye Caddesi Kemelife 21 Çarşı no:26 Z/1 Eyüp/ İSTANBUL

Related Posts

Tags

Share This

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *