Zorlu Center “Yaza Merhaba Festivali”

Jun 17, 2014 by

Zorlu Center Çocuk Oyun Parkı Alanı 14 Haziran 2014 tarihinde Kokosh Anne ev sahipliğinde gerçekleşen harika bir etkinlikle açıldı. Amsterdam merkezli bir tasarım ve mühendislik stüdyosu olan Carve firması tarafından yapılan 1600m2’lik çocuk oyun alanında çocuklar kadar aileleri de çok eğlendi.

20140617-181152-65512651.jpg

100’ü aşkın kişinin katıldığı Popcorn, pamuk şeker, Haribo, Eataly, Caffe Nero ikramlarının da bulunduğu etkinlik Çağlayan Sevinçer’in Kukla Gösterisi ile başlayıp, waffle atölyesi, palyaço gösterisi, ritim atölyesi ve müzik performansları ile devam etti. Çimlerin üzerinde koşup, oynayan çocuklar, emekleyen bebekler ve onların mutluluğuna ortak olan aileleri, İstanbul’un şehir karmaşasından uzak doğayla iç içe olan mekanın keyfini çıkardılar.

3-6 ve 6-12 yaş grubu olarak siniflandırılan bu oyun alanlarında en ince detaylar düşünülmüş ve çocuk güvenliği ön planda tutulmuş. 3-6 yaş aralığındaki çocuğunuz park alanında gönlünce koşup, oynarken siz hemen yanındaki cafede oturup kahvenizi içebiliyorsunuz. 3-6 yaş çocuk oyun alanının giriş bölümü küçük çocuklara özel olarak hazırlanmış. Üzerine tırmanabilecekleri yumuşak tepeler ve aşağı kayıp etrafı keşif edebilecekleri bir alan sunuyor. Bu tepelerde küçük çocukların oynayabileceği farklı oyun aletleri bulunuyor; trambolin, fırıldak, tırmanma ağaları, hamaklar ve kaydırak yer alıyor.Tepelerin dalgalı şekilleri komşu su oyun alanının şeklini yansıtıyor.

Diğer bölüm ise 6-12 yaş çocukların maceracı yanını ön plana çıkarmak için özel olarak tasarlanmış. Oyun alanının kalbine doğru hareket edildikçe tepeler vadilere dönüşüyor ve bu bölüm bünyesinde çocukların çok seveceği gizli bir dünya bulunuyor. Köprü, dev bir ağ yapısı ve aynı zamanda inanılmaz eğlenceli aile kaydırağı bulunuyor. Tırmanma ağları ve aile kaydırağı oyun alanının en göz alıcı yerleri olarak öne çıkıyor ve her yaştan çocuğun maceracı ve araştıran doğasını uyarıyor.

Oyun alanları ve aktivite alanlarına, hem Zorlu Center’ın ana girişinden hem de metro girişinden bağlantı ile ulaşılabildiği için şehrin en popüler çocuk alanı olmaya aday!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *