Oriflame – The One / Rıfat Yüzüak Workshop Etkinliği

Jun 25, 2014 by

Playdate Turkey ve Kokosh Anne organizasyonu ile Kuruçeşme Mia Mensa’da gerçekleşen ‘Oriflame ile Günlük Makyajın Sırları’ buluşmasında blogger anneler Oriflame’in yeni makyaj markası The One ile tanışırken, ünlülerin makyaj artisti Rıfat Yüzüak’tan gündelik makyaj sırlarını uygulamalı olarak dinlediler. Rıfat Yüzüak’ın küçük dokunuşlarla, kısa süre içerisinde mankene uygulamış olduğu harika makyaj ile anneler, çocuklu ve yoğun tempolu bir hayatta kullanabilecekleri pratik tüyoları aldılar.

Serbest Makyaj Artisti Rıfat Yüzüak’tan gündelik makyaj sırları

Nemlendiriciyi bir fırça yardımıyla sürmeniz kan akışını hızlandırmanıza da yardımcı olur. Gereğinden fazla nemlendirici sürmekten kaçının.

Fondöten uygulaması ve seçimi

Fondöten doğru bir fon oluşturmak için kullanılır. Cildi çok fazla fondotenle kapatmaya çalıştığınızda fondoten cildinizde kalınlaşacağı için olduğunuzdan daha yaşlı gösterir. Homojen bir şekilde, çok ince kullanılması gerekir. Eğer fondöten sürdüğünüzde hala cildinizde rahatsız eden kusurlar var ise sadece sivilcelerin ve lekelerin üzerine kapatıcı sürebilirsiniz.

Fondöten seçiminde rengini doğru seçmek için deneyebileceğiniz en rahat yer dekoltedir.Fırçayı bastırmadan sağa sola hareketlerle cilde yedirebilirsiniz. Fondöten güzel bir makyaj için en önemli adımdır. Fırçayla sürmeniz çok az miktarda ürün kullanmanızı sağlar. Akşama kadar dursa bile makyajınız kalın olmadığı için akmasını önler.

BB kremleri yaz aylarında çok rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Göz altı kapatıcı uygulaması

Şiş ve mor göz altını açık bir ürünle kapatmaya çalışmak Türkiye’de yapılan en büyük makyaj hatalarından birisidir. Aydınlattığınız için göz altını daha çok ön plana çıkartıp, daha belirginleştirmiş olursunuz. Açık renk hiçbir zaman kapatmaz. Eğer kapatmak istediğiniz birşey varsa ten renginizden daha koyu bir ürünle kapatmanız gerekiyor. Göz altını kapatmak için çok fazla miktarda kullanmayın. Eğer fazla ürün kullanırsanız 15dk sonra göz altında çizgi çizgi topaklanma olacaktır.

Pudra

Sadece parlama riski olan göz altına ve T bölgesine fondötenden 1 ton açık transparan bir pudra kullanmanız yeterlidir. Göz altına ince bir pudra uygulaması ile toplanma riskini tamamen yok etmiş olursunuz.

Far

Göz kapağınıza bir fırça yardımıyla çok az The ONE Colour Impact Krem Göz Farı sürüp üzerine makyaj uygulaması yaptığınızda hem çizgi çizgi toplanmasını engeller hem de daha net görünmesini sağlar.

Maskara

Uygulama hatası yaptığınızda en kaliteli üründe bile istediğiniz sonucu alamazsınız. Maskarayı az kullandığınızda kabarır ve havalanır. Tampon yöntemi ile hafif dokunuşlar yaptığınızda kirpiklerinizin hacimli olmasını sağlayabilirsiniz. Bastıra bastıra sürmeniz kirpiklerinizi yapıştırıp, hacimli olmasını engelleyecektir.

Yüzü nasıl doğru gölgelendirirsiniz?

Işıltısız mat bir pudrayla çok rahatlıkla gölgelendirme yapabilirsiniz. Pudra sürerken asla fırçanızı pudraya ve yüzünüze bastırmayın! Bu şekilde hem ürünü hem de fırçayı bozarsınız. Dudağınızı öne uzatıp yanağınızda çıkan elmacık kemiği boşluğunuza fırça ile mat bronz pudrayla o boşluğu bronzlaştırabilirsiniz. Yüzünüz daha yukarı kalkmış görünür, Çene kemiğini de hafif bronzlaştırabilirsiniz.

Allık

Cilt renginize uygun bir allığı elmacık kemiklerinizden şakaklarınıza doğru uygulayın. Aydnlatıcıyla göz altı ve elmacık kemiklerinizin arasındaki bölümü aydınlatın.

Fotoğraflar: Gaye Yön Photography 

Related Posts

Tags

Share This

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *