En güzel anneler günü hediyesi: Afilli Kitap

Apr 24, 2014 by

Ben çocukken analog fotoğraf makineleri vardı. Filmleri fotoğrafçıya götürüp, bastırırdık. Tarihlerini altına yazıp, özel albümlerine yerleştirirdik. Şu dijital dünyaya adım attık atalı fotoğraf baskısı nedir onu bile unuttuk sayılır. Peki ya anne, babalarımız?

Kısa aralıklarda bir ailenin hayatında olabilecek en özel günler: Nikah, düğün, hamilelik, doğum… Sadece nikahımızın 5-6 fotoğrafını çerçeveye koyabilsin diye bastırıp, Amerika’dan postalamıştım annemlere.

Buraya döndükten sonra fotoğraf mahrumiyeti azaldı biraz. Annemler bize geldikçe fotoğrafları TV’ye yansıtıp, koca ekranda fotoğrafları gösteriyoruz diye övünüyoruz. Peki bu annemi ne kadar tatmin ediyor? Hiç! Kadıncağız dokunmak istiyor, istediği zaman bakmak, arkadaşlarına “işte benim torunum” diye göstermek istiyor haklı olarak. Bu zamana kadar pek sesini çıkarmayan annem Alin doğduktan sonra bunu sık sık dile getirmeye başladı:)

Ve o sırada IBS Anne-Bebek Fuarı’nda Afilli Kitap’ın sahibi Hasene hanımla tanıştık. Yeni jenerasyon anne-babalar için çektirdiğimiz tüm fotoğrafları fotokitaba dönüştüren, kullanımı kolay muhteşem bir uygulama geliştirmişler. Kartviziti ve broşürünü hemen çantama atarak ayrıldım yanından. Bir akşam oturdum hamileliğimden başlayıp, Alin’in 1,5 yaşına kadar çektiğimiz fotoğraflarla bir ağlayıp, bir gülerek  bizim hikayemizi hazırladım.

Program indirme yok. On-line, ister Mac ‘ten ister PC ‘den hemen başlayabiliyorsunuz. İster bilgisayarınızdan indirdiğiniz fotoğrafları, isterseniz de Facebook, Instagram, Flicker ‘a yüklediğiniz fotoğraflarınızı bir fotokitaba dönüştürebiliyorsunuz. Kullanımı çok kolay, en zaman alan şey fotoğrafları seçmek:)

Yeni doğan bir bebeğin günlüğü, eğlenceli bir aile albümü, macera dolu bir tatil ya da çocuklara ait anılarla dolu bir fotokitap yapabilirsiniz. En sevdiğiniz yazılarınızı biraraya toplayabilir kendi kitabınızı yazabilirsiniz. Ya da sevgiliye, eşe, anne-babaya sürpriz … Hepsi afillikitap ile artık kolay ve çok eğlenceli.

Bir de kısa bir video hazırladım.

Aşağıdaki linkten lütfen lütfen videoyu izleyin:)

https://www.youtube.com/watch?v=_yiFo2T8_8k

Kısa yol linkleri:

foto kitap
fotoğraf albümü
fotoğraf kitabı
bebek fotoğraf albümü

 

 

 

 

 

 

Related Posts

Tags

Share This

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *