Philips Lumea Günlüğü 2

Mar 18, 2014 by

Evde insanın lazer yapabilmesi ne büyük lüks ve rahatlıkmış! Özellikle anneyseniz… Alin’i akşam uyutup, Medcezir izlerken lazer yapıyorum:) Çok komik ama gerçek! Kaydırma yöntemini kullanarak sürekli bakmam da gerekmiyor. Ben kaydırırken otomatik olarak atış yapıyor. Açıkça  söyleyebilirm ki bu ürünü ilk duyduğumda performansının bu kadar iyi olacağını beklemiyordum. İlk kullanımdan sonra ürün ile ilgili birçok soru geldi. Onları cevaplayarak devam ediyorum.

Philips Lumea gerçekten işe yarıyor mu?

Kesinlikle evet! iki haftayı geride bıraktım ve o süre içerisinde profesyonel lazer aletlerinden farksız olarak tüyler döküldü. 2. seansta ise tek tük kaçırdığım yerlere uyguladım, çok yakında onlardan da kurtulacağım:) 

Cildi tahriş ediyor mu?

Daha önce lazer merkezlerine gittiğimde bütün cildim kıpkırmızı ve benek benek oluyordu. Philips Lumea ile öyle bir sorun yaşamadım. Eğer cildiniz çok hassas ise akşam yapmanızı tavsiye ederim, oluşabilecek cilt tahrişi sabaha kadar yok olur.

Acıyor mu?:)

5. yani en yüksek kademede yapmama rağmen cildin çok ince olduğu yerlerin dışında acı hissetmiyorum diyebilirim. Atış yapıldığını tabii ki hissediyorsunuz ama acı ya da rahatsızlık vermiyor. 

Philips, Lumea’ya alışmak için uygulama yapmayı düşündüğünüz bölge civarında tavsiye edilen en düşük ışık ayarını kullanarak test ışık atımları yapmanızı öneriyor. Bu test işlemini rahatça geçirdikten sonra ışık ayarını arttırabilirsiniz.

Ürünün kartuş vs. gibi bittiğinde yenilenmesi gereken bir parçası var mı?

Philips Lumea, IPL (Yoğunlaştırılmış Işık Teknolojisi) adı verilen ve profesyonel güzellik salonlarında kullanılan teknolojiyi temel alan ışık bazlı yenilikçi bir teknolojiyi kullanıyor.

Lumea’da yedek lamba ve jel derdi yok. Ürünü aldıktan sonra ek bir masraf yapmıyorsunuz. Hatta 100.000’den fazla ışık darbesi veren lambasıyla sizi ve hatta ailenizi bile bu tüy alma derdinden kurtacabilecek güçte:)

Ne kadar zamanda bu tüylerden kurtulurum?

Philips Lumea’nın klinik çalışmalarına göre, iki haftada bir gerçekleştirilen dört uygulamadan sonra tüylerde %80’e varan azalma olduğu görülmüş. Bu konuya  4 kullanım sonrasında tekrar döneceğim.

Ücreti ne kadar? Verdiğim paraya değecek mi?

Philips Lumea 1399TL
Tüm vücut için lazer merkezine gittiğimde her seansta 500TL veriyordum. Öyle 2-3 seansta bitse yine iyi ama hem tamamen bitmiyor hem de ağda ve jilete dönmemek için düzenli aralıklarla yaptırmanız gerekiyor. 3 seans parasına bu ürünü almak bana çok mantıklı. Sonuçta sizinle birlikte diğer aile bireyleri de rahatlıkla kullanabiliyor. Yarın annem başlıyor, sonrasında ofiste bir odayı lazere ayırırsam hiç şaşırmayın:)

Notlar:

Lazer yapacağınız bölgeyi açık renk bir kalemle parçalara bölerseniz atış yapmayı kaçırdığınız yerler oldukça aza iniyor.

Philips Lumea da kızıl, açık sarışın/beyaz/gri tüyler için ve çok koyu ciltler için uygun DEĞİL.

 

Related Posts

Share This

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *