Hem bilgilendirici, hem düşündürücü hem de eğlendirici: “Kutsal İnek”

Dec 20, 2013 by

Kitabın yazarı Ceylan Naz Baycan ile geçen gün bir blogger imza gününde beraberdik. Instagram’da görmüşsünüzdür fotoğrafları. Kahve sohbetindeki samimi ve candan tavırları kitabını okumam bana yetti bile. Zevkle geçen hamilelik günlerimin notunu almak ve ileride o yazıları Alin’le paylaşmak çok istemiştim ben… Ama olmadı, niyeyse oturup yazamadım hiç. Onun için bu kitap çok ilgimi çekti. Hamilelik dönemindeki değişik süreçler, duygusal değişimler, ilk tekme… Yazarken bile içim kıpırdıyor şuan:)

 “Kutsal İnek” hem bilgilendirici, hem düşündürücü hem de eğlendirici…

Ceylan Naz Baycan, ilk kitabı Kutsal İnek ile hamilelik sürecini ve o dönemde yaşadığı özel anları tüm doğallığı ve kendine özgü mizah anlayışıyla okuyucuyla paylaşmış. Kutsal İnek; hamilelik ile ilgili masalları değil, çıplak gerçekleri anlatıyor. Üstelik bunu muzip bir dille yapıyor:)

Kutsal-İnek

“Lunaparkta gondola binmeye inat edip, bindiği andan inene kadar da çığlık çığlığa bağıran çocuklar gibiyim… Bir şeyi hem isteyip hem de ondan fazlasıyla korkuyorum.”

Kutsal İnek, 28 yaşındaki genç bir anne adayının 40 hafta boyunca yaşadığı duygusal iniş çıkışlarını, bekleme odalarında yaşadıklarını ve eşe dosta, akrabalara bu “güzel” haberi paylaşma heyecanını tüm “garipliği” ve gerçekliği ile anlatıyor.

“Bu hikâyeyi anlatıyorum ki mutluluktan çıldırmış gibi görünen hamilelerin yanında siz de benim gibi yalnız hissetmeyin, kederlenmeyin… Absürt olayların sadece sizin başınıza geldiğini, yalnızca sizin yer yer kocanızı öldürmek istediğinizi sanmayın!”

Kutsal İnek; sadece hamilelerin ya da anne adaylarının değil, “hayatı sorgulayan” şehirli kadınlar için de bir kılavuz niteliğinde…

Kutsal İnek’i Türkiye’deki tüm D&R kitap mağazalarında, Alkım, Kabalcı, İletişim, Nezih, Kitapsan, İnkılap kitabevlerinde, dr.com.tr ve idefix.com’da bulabilirsiniz.

Related Posts

Share This

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *