2013’ün en tatlı kapanışı Lindt’ten

Dec 29, 2013 by

İsviçreli çikolata ustalarının tutkuyla geliştirdiği Lindt çikolatalarının tadı bir başkadır. Chili Erol’un, portakallısı ise benim favorilerimden. Gerçi hiçbirisine karşı koyamıyorum o ayrı:) Durum böyle olunca Lindt ile çikolata workshop davetini kaçırmadım tabii. Kanyon Macrocenter Atelier’de özenle ütülenmiş Lindt aşçı şapkamız ve önlüğümüzü giydikten sonra mutfak kısmına geçtiğimizde her renk çikolata, meyveler ve baharatlar bizi bekliyordu. Soley Arı’nın eşliğinde kendi ağız lezzetimize uygun bir Lindt çikolatayı seçtikten sonra fondüde erittik ve başladık yaratıcılığımızı konuşturmaya. 

Instagram’dan nasıl yapıldığı konusunda çok soru geldiği için bu yazıya Yılbaşı’nda uygulayabileceğiniz kolay birkaç tarifi de eklemek istedim.

Çikolatalı çilek: Fondüde bitter ya da sütlü Lindt çikolatayı erittikten sonra çileği batırıp, yağlı kağıt yerleştirilmiş tepsiye koyun. Üzeri için de beyaz çikolatayı aynı şekilde eritip, çatalı batırdıktan sonra akan çikolataları sağ-sol yaparak çikolatalı çileği beyaz çizgilerle süsleyin. Beyaz çikolata çabuk donduğundan bu işlemi hızlıca yapmaya gayret edin. Buzdolabında çikolataları dondurduktan sonra servis edin. (Muz, kivi, kurulmuş ananas ile de yapabilirsiniz)

Çikolatalı bisküvi: Aynı şekilde fondüde eriyen çikolatanın içine bisküvinin yarısını batırın. (Özellikle yulaflı bisküviyle harika oluyor) Havanda dövdüğünüz fındık ve bademleri o çikolatanın üzerine serpin. İsteğe göre biraz tarçında koyabilirsiniz.

Related Posts

Share This

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *