Anneler, “Bebeklerin Mutlu Saati” kitabının lansman toplantısında buluştu

Nov 13, 2013 by

12 Kasım’da “Bebeklerin Mutlu Saati” kitabının lansman toplantısı için Sitare Akdilek’in ev sahipliğinde Party Kids’teydik. Kitapta yer alan tariflerle hazırlanan lezzetli bebek içeceklerini yudumlarken, Çocuk Gastroentereloji ve Beslenme Uzmanı Prof. Dr. Benal Büyükgebiz’den faydalı bilgileri dinlemek ise çok keyifliydi. Her ne kadar etkinliğin sonuna kadar kalamayıp erken ayrılmak zorunda kalsam da bu kitap hakkında biraz bilgi vermek istedim.

IMG_6465

Bebeklerin su ve sıvı ihtiyacının bir yetişkine oranla 3 kat daha fazla olduğunun vurgulandığı, cemiyetin ünlü annelerinin hazırladığı 30 farklı bebek içecek tarifi, Molfix tarafından “Bebeklerin Mutlu Saati” kitabında bir araya getirilmiş.

Molfix’in önderliğinde, Çocuk Gastroentereloji ve Beslenme Uzmanı Prof. Dr. Benal Büyükgebiz’in tavsiyeleri ve Party Kids’in sahibi ünlü iş kadını Sitare Akdilek’in katkılarıyla hazırlanan “Bebeklerin Mutlu Saati” kitabında, bebeklerin sağlıklı beslenmesi konusunda annelerin hayatını kolaylaştıracak içecek tariflerinin yanı sıra, bebeklerin fiziksel ve zihinsel gelişiminde büyük önem taşıyan sıvı tüketimi konusunda da önemli bilgiler sunuyor.

Bebeklerin Mutlu Saati Genel 2

Bebeklerin Mutlu Saati Konuşmacılar 1

 

Kitabın satışından elde edilen gelir ise,  daha gelişmiş bir toplum yaratılması, eğitimde fırsat eşitliği ve her türlü şiddetin engellenmesi gibi alanlarda projeler geliştirmek için 2012 yılında kurulan, Monik İpekel başkanlığındaki Hayat Paylaşım ve Dayanışma Derneği’ne bağışlanıyor.

Hayat Kimya Hijyen Kategorisi Global Pazarlama Müdürü Melek Soklangıç Dinçer, Molfix markası olarak, çocukların gelişiminde büyük payı olan sıvı tüketiminin önemi konusunda hayata geçirdikleri projelerden birinin de, “Bebeklerin Mutlu Saati” kitabı olduğuna dikkat çekti. Bebek içecekleri tariflerinin, bilimsel anlamda içerik danışmanlığını üstlenen Çocuk Gastroentereloji ve Beslenme Uzmanı Prof. Dr. Benal Büyükgebiz ise, ilk altı ay boyunca sadece anne sütüyle beslenen bebeklerin, altıncı aydan itibaren girdiği dönemde ek besinlere ihtiyaçları olduğunu, bebeklerde sıvı tüketimini destekleyecek tarifleri bu kitapta annelere sunduklarını vurguladı.

Molfix’le ilgili daha fazla bilgi alabilmek ve bebekleriniz için özel tariflerinizi paylaşmak için www.facebook.com.tr/molfix adresini ziyaret edebilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *