Sena Baran’ın makyaj çantası

Oct 18, 2013 by

Dorikus.com blogunun sahibesi Sena Baran, Kokosh Anne okuyucuları için güzellik çantasını açtı ve kullandığı ürünleri bir bir kendisi anlattı. Seçimlerini şahsen ben çok beğendim:) Ya siz?

Ben çok bakıma düşkün bir kadın değilim, pek de makyaj sevmem der dururum. Aldıklarımı da düzenli kullanmaya çabalasam da hiç günlük bakım yapıyorum diyen bir kadın olmadım. Öte yandan, senin için makyaj çantamı dökünce farkettim ki her kadının içine işlemiş o kozmetik sevdası hiç de azımsanmayacak kadarmış , bende bile!

dorikus

Kullandığım ürünleri kategori kategori yazıyorum.

Parfüm : Günlük ve fresh bir tercih yapmak istediğimde Christian Dior Jadore ve kullanıyorum. Gece tercihim Gucci Guilty.

dorikus6

Cilt bakım : Göz çevresi için bence dünyanın en iyi bakım kremi Valmont Prime Contour. Verdiğim her kuruşa değer :) Akşamları cildi temizleyince ( yeni keşfettim sayende ) 2 damla cildi Kiehl’s Recovery Concentrate serum uyguluyorum. Arkasından da Valmont Smooting Face Cream. Sabaha kadar bu bakımı emiyor cilt.

dorikus4

dorikus5

Gündüz güneşe ya da soğuğa çıkarken de Kanebo Sensai Jel kulanıyorum, tüy gibi hafif, hızla emiliyor. Krem sürmüşsün sürmemişsin hiç belli değil.

Ayda 2-3 kere ( aklıma geldikçe maalesef ) Estee Lauder’ın Re-Nutriv Mask ‘ını yapmaya çalışıyorum. Çok ciddi nemlendirici özelliği de var.

Makyaj Temizleyici : Göz makyajı için ilk tercihim Biotherm Biocils. Kirpikleri besliyor, yağlı kıvamıyla bastırmadan, ovalamadan kolayca çıkartıyor. Yüz temizleyici Christian Dior Cleansing Milk. Ardından da aynı markanın Tonique Magique Yatıştırıcı, Alkolsüz Toniğini kullanıyorum. Bu ikisinden sonra suyla yıkıyorum cildimi, sabun hiç kullanmam.

Makyaj Hazırlık : Hiç fondöten kullanmam ben, onun yerine Mac ‘in Prep + Prime base ‘i sürüyorum iki üç nohut tanesi kadar. Gözler için yine Mac göz makyaj base’i var. Sürdüğün farların yağlanıp göz kapaklarında toplanması ve dağılmasına engel oluyor.

Pudra- Allık : Mac base üstüne çok hafif Guerlain Terracota pudra geçiyorum . Yanaklara Mac allık ( Peaches ya da Pinch O’ Peach ) kullanırım. Mac’in gerçek at kılı fırçaları çok başarılı, yıka yıka kullan çok uzun ömürlü.

dorikus1

Rimel & Kalem : Rimelde YSL Faux Cils , Estee Lauder Sumptuous Extreme, Dior Black Out . Göz kalemi sadece yeşil ve siyah kullanıyorum, Diorshow Liner. Kremli yapısı sayesinde kolayca sürüyorum, gözlerde lens kullanıyorum bunca yıldır bir kere bile kaşınmadı, alerjik reaksiyon göstermedi. Eyeliner kendim hiç çekemediğim için kullanmıyorum.

Göz farı : Chanel Les 4 Ombres, Lancome  Focus Duo, YSL Ombre Solo

dorikus2

Ruj : Hepsi Estee Lauder Pure Color serisi, çünkü fırçalı ve kremli, kolayca sürülüyor, kendinden hafif simli , uzun süre dayanıyor. Ben çok iddialı renkler kullanamıyorum, ince dudaklar için de bu doğal tonlar iyi geliyor.

dorikus3

“Annelerin Makyaj Çantası” konumuzu sosyal medyada #anneyimbakimliyim hashtagi üzerinden takip edebilirsiniz.

Peki sizin makyaj çantanızda neler var? Hangi bakım kremlerinden memnunsunuz? Favori ojeleriniz neler? Siz de hem anneyim, hem bakımlıyım diyorsanız makyaj çantanızı info@kokoshanne.com adresi üzerinden benimle paylaşın, buradaki yerinizi alın:)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *