Bir Kadının Hikayesi…

Oct 24, 2013 by

Gökçe Dölek’in, Funda isimli bir kadının evliliği ve hayatını sorgulayışını; duyguları gün ışığına çıkaran içsesler ve cesur yüzleşmelerle kaleme aldığı “Bir Kadının Hikayesi” isimli ilk kitabı Butik Yayıncılık etiketiyle 1 Kasım’da raflarda yerini alacak. 

bir kadinin hikayesi
Yeniçağ kadınının, ruhunu ve kalbini korumak adına kendince bulduğu yöntemleri ve evliliğiyle birlikte ortaya çıkan “ben ne istiyorum” sorusuna verdiği cevapları, kadınların çok iyi bildiği bir dilden anlatan kitap, okuyanlara “bu benim hikayem mi?” sorusunu sordurtacak.

-mış gibi yaptığını fark eden kadın…

“İçinde senin ömrünün olmadığını fark ettiğin bir evlilik; -mış gibi yapmayı çok iyi becerdiğin kaçırılan bir ömürdür aslında, geç fark edersin. Ben ne kadar geç kalmıştım? Kalmış mıydım ya da? İşte o an fark ettim kalbimin ne kadar uzun süredir atmadığını; vücuduma aynada bakmadığımı, kırmızı rujumu artık sürmediğimi, yatağa pijamalarla yattığımı, yatarken çoraplarımı çıkarmadığımı. Bir zamanlar keyifle yaptığın şeylerin önce günler içinde sonra yıllarla yok olduğunu görmek kadar acı veremezdi hiçbir aşk acısı.

“Üç sene önce heyecanla ‘evet’ dediğim kocamı ne kadar tanıyordum? Yanına tikler attığım bir listenin, artıları en çok alan adamından başka neydi Cenk benim için, gerçekten aşık olarak mı evlenmiştim yoksa? Değişen kimdi? Artıların eksilerden fazla olması her zaman avantaj mıydı ya da mutlu etmeye yeter miydi bir insanı?

Tek başıma mutlu olmanın getireceği bedelleri göze alamadığım için, biri ile mutsuz olarak ve düzenimi bozmadan alıştığım hayatıma devam etmeliydim. Mutlu olduğuma en başta kendim inanmak istemiştim. Mutluy-muş gibi yapmayı, acı çekmemeye, garanti ve risksiz bir hayatı heyecana ve onun getirebileceği risklere tercih etmiştim. Ama şunu atlamıştım, mutlu olmaktan da acı çekmekten de kaçamazdın.”

Online satış için;

www.dr.com.tr

Related Posts

Share This

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *