Anneler P.F. Chang’s’te Vol.2

Sep 23, 2013 by

Geçtiğimiz Mayıs ayında annelerle, çoluk çocuk yaptığımız P.F. Changs ziyaretinden yine burada uzuuuun uzun bahsetmiştim. Gittiğimizde her şeyden o kadar memnun kaldık ki annelerle aramızda bir sonraki sefer için plan yapmayı başlamıştık :) Derken PF. Changs “Okul Öncesi PF. Changs” daveti geldi. Hem de 11 Eylül’de… Doğum günüm için plan yapsam ancak bu kadar olurdu herhalde:)

PfChangsBen artık Alin’le PF. Changs’e giderken hiç yabancılık çekmiyorum. Herkes canla başla çocuğunuzla birlikte rahat edin diye çırpınıyor. Onun için böyle kids friendly restoranlar hep en tercih ettiğim yerler arasına giriyor oluyor. Neleri tavsiye ederim? Başlangıçlardan Chang’s Chicken Noodle Soup hafif acılı, erişte ve tavuk parçacıklarından oluşan hafif bir çorba. Hem Alin de eriştelerini çok sevdi. Noodle Soup’un ardından tek başına bir yazı konusu olabilecek meşhur Dynamite Shrimp geldi. Kalorileri bir süreliğine unutun ve eğer hala tatmadıysanız Dynamite Shrimp’i mutlaka deneyin. Ardından gelen Seared Ahi Tuna, Asian Chopped Salad ve Spicy Green Beans de lezzetlerini bir kez daha kanıtlamış oldular.

Sıra ana yemeklere geldiğinde hepimiz neredeyse doymuş gibiydik. Ginger Chicken, Mongolian Beef, Kung Pao Shrimp ve Singapore Street Noodles’ın servis edildiği yemekte benim favorim Ginger Chicken’dı.

Buluşmanın doğum günümle aynı güne denk gelmesi sıra tatlılara geldiğinde ufak bir sürprizi de beraberinde getirdi:) Restoranın pazarlama müdürü sevgili Fatoş Ertaş’ın beni çok mutlu eden jesti ile hep birlikte harika bir doğum günü geçirmiş oldum. Bu mutlu günümde çocuklarımızla beraber bize muhteşem ev sahipliği yapan P.F. Chang’s’e ve günümü şenlendiren arkadaşlarıma çok teşekkür ederim :)

Ah, doğum günü derken az kalsın unutuyordum, yolunuz P.F. Chang’s’e düşerse bir gün, havuçlu kekinden denemenizi şiddetle tavsiye ederim! Kokosh Anne’nin tavsiyelerine güvenin, gittiğinizde pişman olmayacağınıza eminim:)

Fotoğraflar için Anne Fare Yakaladım blogunun sahibesi İpek Süer’e çok teşekkürler.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *