Anadolu Yakası Aile Hareketi – Playdate Turkey

Sep 28, 2013 by

Çoğunuzun bildiği gibi Playdate Turkey şimdi 2 aylık bir bebek. Bana destek veren anne arkadaşlarımın sayesinde her geçen gün ona olan sevgim ve inancım daha da artıyor. Etkinliklere gelenler bilirler, yüzümde güller açıyor resmen. Çocukların mutlu olduğunu, kısa bir süre için bile olsa annelerin nefes aldığını görmek mutluluğuma mutluluk katıyor.

22 Ağustos’ta bir tanıtım kahvaltısı yapmıştık. Pek çoğunuz daha konsepti tam anlayamadan etkinlik bitti. O kadar yoğun dolu dolu bir gündü ki şöyle yapacağım, böyle yapacağım diye uzun bir konuşma yaparak o büyüyü bozmaktan çekindim. Nasıl olsa etkinliklere katıldıkça konsepti deneyimleyerek, yaşayarak anlayacaktınız.

Ve başladım 21 Eylül için hazırlanmaya. Sevgili Esra Oruç’tan bir telefon almamla bütün etkinlik planı şekillendi. İki kızını senelerden beri Beden Atölyesi’ne götürüyormuş. Görseniz o kadar esnek, o kadar zarifler ki… Beden Atölyesi‘nin kurucusu Ebru Karaduman Playdate Turkey tanıtım etkinliğini görmüş. Esra’ya ikincisi için bize yeni  Caddebostan şubesinde ev sahipliği yapmak istediğini söylemiş. Dedim hemen bir mail göndersin haberleşelim. Beden Atölyesi‘nin yeni şubesi Aile Hareketi ile karşınızda yazısını görünce ilk fırsatta Ebru ile tanışmaya ve yeri görmeye gittim. Daha inşaat halinde olmasına rağmen hem Ebru’nun zevkine hem de düşüncesine hayran kaldım. Spor delisi bir insan olarak çocuklar cimnastik yaparken, annelerin yoga ya da pilates yapabilmesi fikri inanılmaz hoşuma gitti. Başladık 21 Eylül için etkinlik planı yapmaya…

Ve o gün geldi!

Sabah 10:30’da Beden Atölyesi Caddebostan şubesinde buluştuk. Anneler güne 400m2’lik bahçede, açık havada nefes egzersizi yaparak başladılar. 45dk’lık bir pilates dersi ile devam ettiler. 3-6 yaş grubu için açılan stüdyoda profesyonel eğitmenler ile çocuklar eğlenceli bir ortamda esneklik, el-ayak koordinasyonu, denge becerilerini geliştirirken, 0-3 yaş grubu minik misafirler açık havada trambolinde zıplayıp, mini golf oynamaktan çok keyif aldı. Güleryüzlü Beden Atölyesi ekibi çocuklarla eğlenceli dakikalar geçirirken, pilates dersine katılamayan anneler kafede sabah kahvelerini yudumladılar.

Aktiviteler sonrasında Beden Atölyesi‘nin lezzetli ve sağlıklı ikramlarıyla anneler bahçede sohbet etme fırsatı bulurken, çocuklar hep beraber onlar için hazırlanmış rengarenk masalarda öğle yemeklerini yediler. Küçükten büyüğe herkes Eylül ayında çimlerin üzerinde güzel havanın tadını çıkardı.

Sürpriz bir çekilişle 3 anne MascaramMaxx.com‘dan cilt bakımı, çatlak ve selülit seansı kazandı. Anavarza Bal‘ın Türkiye’de ilk defa çıkan Pepe krem balları, boyama kitapları, yapbozları, Masalsı Tatlar‘ın cimnastik temalı kurabiyeleri, Özel Sabunlar‘ın mis kokulu sabunları ise diğer sürprizler arasındaydı.

İşte Doğum fotoğrafçısı Aslıhan Tokat ‘ın gözünden Playdate Turkey:

Playdate Turkey günlerine katılmak ve etkinliklerinden haberdar olmak için http://playdateturkey.com ‘daki üyelik formunu doldurabilirsiniz.

Sosyal medyada Playdate Turkey:

www.Facebook.com/PlaydateTurkey
Twitter: @PlaydateTurkey
Instagram: @PlaydateTurkey

 

Related Posts

Tags

Share This

2 Comments

  1. Natali Yeşilbahar

    Çoook hoş görünüyor, tebrikler!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *