Tılsımlı Köpek Momo

Aug 26, 2013 by

Sizlere keyifle okuyabileceğiniz, gelirinin büyük kısmının 2 adet barınak ve sokak köpeklerine gideceği bir kitapla tanıştırmak istiyorum: Tılsımlı Köpek Momo.

Sokak hayvanları için çalışan bir aktivist olan Didem Gürçay tarafından fantastik bir dilde yazılan Tılsımlı Köpek Momo, sokak köpeği Momo’nun doğuşu ve sonrasında dünyayı kurtarışını masalsı bir dille anlatan bir kitap.

momo376 sayfalık kitabın kahramanı ‘Türk sokak köpeği’ Momo, kalbinde bir tılsımın yarısını taşıyor. Momo dünyayı kötülükler Prensi Huski Edmund’dan kurtarmak için sevgili dostu Aylin’le tılsımın diğer yarısını bulmak üzere, Tarabya’dan büyülü dünyalara doğru yola çıkıyor. Kitapta Momo’nun zorlu maceraları köpeğin kendi ağzından akıcı bir dille anlatılıyor ve okurken fazlasıyla heyecan duyuyorsunuz. Yani bir solukta okunabilecek keyifli bir kitap bu. Okuyucuya sadece heyecan değil, birtakım dersler de veriyor aslında. Sokak köpeklerinin içler acısı dramı, açlık ve soğukla nasıl mücadele ettikleri, barınaklardaki köpeklerin durumu, onların ihtiyaçları, hayvanların insan korkusu, nasıl sevgiye ve ilgiye muhtaç oldukları gibi birçok sosyal konuyu hatırlatıyor bize.

Fiyatı yalnızca 5 lira olan bu kitabın geliri Fatih Belediyesi Yedikule Hayvan barınağı, Ankara Hayvanları Koruma Derneği HAYKOD, Momo ve sokaklarda yaşayan diğer köpek dostlarımıza gidecek. Aldığımız her kitap onların umut ışığı olacak.

http://www.tilsimlikopekmomo.com/

Momo’nun Facebook sayfasını beğenmeyi unutmayın!

https://www.facebook.com/TilsimliKopekMomo

Related Posts

Share This

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *