Playdate Turkey’nin doğuş hikayesi

Aug 27, 2013 by

playdatelogo
Bebek doğduktan sonraki 1 sene göz açıp kapatıncaya kadar geçiyor. Uyudu, kalktı, emdi, güldü derken zamana yetişemiyorsunuz. Sonrasında ise çocuğumu nasıl yetiştirmeliyim, kişisel gelişimine nasıl katkıda bulunabilirim dönemi başlıyor. Ben tam bu sürecin içerisindeyim şuan. En iyisi için çabalıyorum ama öyle keskin kurallarım da yok. En hoşuma giden şey Alin’in dışarıya dönük bir çocuk olması. Bir restorana gidiyoruz arkamızdaki 10 masayla konuşuyor :) Sokakta çocukları görünce “abi abi” diye peşlerinde koşuyor, hayvanları sevmek için deli oluyor. Ben çalışan bir anne olarak bu kadar sosyal bir çocuğu yeteri kadar sosyal ortamlara sokamadığımdan rahatsızım tabii. Gün boyunca arasıra eve gidiyorum, onunla zaman geçiriyorum ama yetmiyor. Doğrusunu söylemek gerekirse haftasonları da o kapalı mekanlarda 50 çocuğun olduğu oyun evlerinin kapısında beklemek beni hiç bir zaman çekmedi. Bu konuya bir çare bulmalıyım derken 16 Temmuz günü saat 23:30’da balkonda otururken heyecanlı bir şekilde içeri girip Erol’a (eşim) “benim aklıma bir fikir geldi, anne ve çocuklar için etkinlikler düzenleyeceğim” dedim. Biraz detayları anlatınca “bence süper fikir ben websitesini alıyorum” dedikten sonra 10 dakika içerisinde hem websitesi hem sosyal mecralarda Playdate Turkey ismini aldık.

 Peki adı neden Playdate Turkey derseniz yurtdışında annelerin çocuklarını bir araya getirmek için belirledikleri buluşma günleri için kullandıkları bir terim bu. Kokosh Anne olunca iş biraz dallanıp budaklandı, yeni bir konsept çıktı ortaya:)

Bu fikir çıktıktan tam yedi gün sonra 24 Temmuz’da Hürriyet Aile ile görüştüm ve ilk etkinlik için hiç düşünmeden sponsor olmayı kabul ettiler. Sanırım doğru yoldaydım. Herşeyin bu kadar çabuk gelişmesi beni daha da motive etti ve haldır haldır 22 Ağustos’taki tanıtım etkinliği için çalışmaya başladım. Oriflame, Kiehls, Lancome, Nunu, Balparmak derken etkinlik o kadar güzel şekillendi ki geriye sayım yapmaya başlamıştım.

Ve o gün geldi. 22 Ağustos sabahı sevgili blogger anne arkadaşlarımla buluşmak için 9’da Yıldız Hisar’da yerimi aldım. Heyecan sıfır ama mutluluk tavan yapmış vaziyetteydi:)

Bir aylık hazırlığın sonunda işin en keyifli kısmına gelmiştik. Enerjisi yüksek, pozitif anne arkadaşlarımla muhteşem bir sabah geçirdik. Buradan öncelikle beni sonuna kadar destekleyen eşime sonra size çok çok çok teşekkür ediyorum.

Playdate

İlkini gerçekleştirdiğimiz Playdate Turkey buluşmasında neler yaşandı?

Hürriyet Aile sponsorluğundaki etkinlik, muhteşem bir boğaz manzarasına karşı kahvaltı ile başladı. Masalarda yer alan Balparmak ballarıyla ağızlar tatlandı. Çocuklar, Nunu’dan gelen Boğaziçi Üniversiteli ağabeyler ve ablalar eşliğinde renkli dakikalar yaşarken, yeni arkadaşlar edindi. Bu sırada anneler de birbirleriyle sohbet edip, rutin hayattan uzaklaşarak, Oriflame standında el peelingi ve masajı yaptırdıktan sonra Oriflame’in göz alıcı renkli ojelerinden birini deneme şansı buldu.

Anneler Moneta Organizasyon’un şekerleri eşliğinde kahvelerini içtikten sonra etkinlik çerçevesinde binnazabla.com sponsorluğunda verilen kuponları kullanarak online olarak kahve fallarına baktırdılar.  Bu arada Moneta’nın hediye ettiği yelpazeler, annelerin öğle sıcağıyla baş etmelerine yardımcı oldu.

Kiehl’s markasının uzmanları ise annelere cilt analizi yaparak reçetelerini hazırladı. Ciltlerine göre özel hazırlanan reçetelerden son derece memnun kalan anneler Kiehl’s ürünleri ile tanışma fırsatı buldu.

Anneler ve çocuklar, Balparmak Honeybana Planes seti, boyama kitabı, Nunu’nun oyuncak filleri, Lancome‘un yeni lansmanı yapılan Gloss in Love dudak parlatıcıları, Oriflame el bakım çantası ve Kiehl’s cilt bakım ürünlerinin bulunduğu bir hediye setiyle uğurlandılar.

Doğum fotoğrafçısı Feride Kabuk ise etkinliğin tüm anlarını fotoğraflarıyla ölümsüzleştirdi.

Playdate günlerine katılmak, etkinliklerden haberdar olmak için sosyal medyadan takip edebilir, web sitemizden üyelik formunu doldurabilirsiniz.

www.PlaydateTurkey.com
www.Facebook.com/PlaydateTurkey
Twitter: @PlaydateTurkey
Instagram: @PlaydateTurkey

Playdate Turkey hakkında:

Playdate;  çocukların beslenmesi, uyku düzeni, temizliği gibi temel ihtiyaçları özenle karşılarken, yoğun tempolu bir hayatta onları sosyalleştirecek ortamlar yaratmakta zorluk çeken anneleri buluşturuyor. Blogger anne buluşmalarının yanısıra her annenin katılabileceği etkinliklerin düzenleneceği Playdate günlerinde pedagogla söyleşi, kitap okuma etkinlikleri, oyun aktiviteleri gibi farklı temalı etkinlikler de yer alacak. Aynı yaş grubundaki çocukların oynayabileceği bu etkinliklerde annelere ise iş yoğunluğu, ev sorumluluğu, şehir karmaşasından uzaklaştırarak bakım hizmetleri sunulacak.

Related Posts

Share This

0 Comments

Trackbacks/Pingbacks

  1. Anadolu Yakası Aile Hareketi – Playdate Turkey | Kokosh Anne - […] bildiği gibi Playdate Turkey şimdi 2 aylık bir bebek. Bana destek veren anne arkadaşlarımın sayesinde her geçen gün ona […]
  2. Kids Nook ve Playdate Turkey’den Lösemili çocuklara özel etkinlik | Kokosh Anne - […] Turkey Hakkında: KokoshAnne.com blogunun sahibi Meltem Bicioğlu tarafından 2013 Ağustos ayında hayata geçirilen Playdate […]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *