Bebeğinizin tatil çantasında neler bulunmalı?

Jul 11, 2013 by

Herkesi bir tatil telaşıdır aldı gidiyor. Bu telaş yüzünden bebeğinizin tatil çantasına neleri koymanız gerektiğine bir türlü karar veremiyor ya da unutuyorsanız bu listeyi bir kenarda tutmanızda fayda var :) Öncelikle bavul hazırlarken, bebeğinizin eşyalarını ayrı bir çantaya yerleştirin ve eksiklerini listenizden kontrol edin. Böylelikle yolculuk sırasında aradıklarınıza kolayca ulaşır ve bebeğinizin eşya ve yiyeceklerinden herhangi birini unutmamış olursunuz.

Baby kneeling, packing the suitcase

Peki tatile çıkarken yanınıza neler almalısınız?

1- Yolculukta muhakkak yanınızda hazır iki biberon bulundurun. Ayrıca bebeğiniz ek besin dönemini geçtiyse sevdiği mamaları da yanınıza almayı unutmayın. Uçaklarda bazen klima çok etkili olabiliyor, ince bir pike de alabilirsiniz yanınıza.

2- Acil durumlar için yanınızda tıbbi malzeme çantası bulundurun. Bunun dışında bebeğinizin düzenli olarak kullandığı vitamin damlaları, termometre, böcek sokmalarına karşı ilaç, ateş düşürücüler, antiseptik solüsyonları da listenize eklemelisiniz.

3- İnce pike, bebek yastığı, sevdiği birkaç oyuncak, pişik kremi, ıslak mendil, bebek bezi, kullanıyorsa emzik, tek kullanımlı önlükler.

4- Deniz kenarında bir yere gidiyorsanız, yaşına uygun olan kolluklar ya da can simidi, en az 50 SPF koruyucu içeren bir güneş kremi, tuzlu ve tatlı su için havlular ve sahilde vakit geçirebileceği oyuncaklar (kova-kürek mutlaka:), ince bir bornoz hayat kurtarıyor sahilde kesinlikle öneriyorum.

5- Gitmeyi planladığınız otel ya da benzeri yerlerde bulunmaması ihtimaline karşı elektrik prizleri için  koruyucu kapaklar,

6- Nemlendirici bebek kremi (Bioderma setini götürdüm, çok rahat ettim), bebek yağı, şampuan, tarak, tırnak makası, (ben tırnak makasını unuttuğum için çok zorladım, siz yapmayın)

7- Bebeğinizi sıkmayacak ince, pamuklu giysiler (özellikle askılı çıtçıtlı bodylerden bol bol alın yanınıza), çorap, suya dayanıklı sandalet, güneşten korumak için açık renk şapkalar,

8- Antibakteriyel el temizleme jeli

9- Fotoğraf makinesi, ekstra hafıza kartı

10- Puset dışında bir carrier alırsanız çok rahat edersiniz. Ben pusetten çok Boba’yla geçirdim tatili.

Umarım bu post tatil çantasını hazırlarken size biraz olsun yardımcı olur:) İyi tatillerrrr!

Related Posts

Tags

Share This

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *