Ariş Pırlanta Meleklerin Işığı Koleksiyonu

Jul 5, 2013 by

Ariş Pırlanta denildiğinde hepimizin gözlerinin içinin parladığı bir gerçek kabul edelim :) Pırlanta görünce hangimizin içi gitmiyor ki zaten? Dün Levent’teki ünlü İtalyan restoranı Fratelli La Bufala’da Ariş’in koleksiyonları ile tanışmaya davet edilince seve seve kabul ettim tabii :)

maxresdefault-1

Ariş Pırlanta’nın Yönetim Kurulu Başkanı Kerim Güzeliş’in ev sahipliği yaptığı ve mahmure.com sponsorluğunda gerçekleşem davette ödüllü şarapların muhteşem tatları eşlik etti bizlere.

FratelliLaBufala

Etkinlikte bol bol not aldık, pırlantalarla ve işlenişleri ile ilgili bri çok bilgi edindik. Örneğin hepimizin daha değerli olduğunu düşündüğümüz siyah elmas, aslında beyaz pırlantadan daha kolay bulunabiliyormuş ve tam olgunlaşmamış haldeymiş. Dolayısıyla fiyatı da daha hesaplıymış. Bir bilgi daha vereyim; önceden pırlanta traşı denilen işlemin yapıldığı merkez Osmanlı’ymış dünyada. Daha sonra gelişen olaylar neticesinde böyle değerli ve güçlü bir meslek ülkemizden çıkarak yurtdışında hayat bulmaya devam etmiş.

Gelelim koleksiyonlara… “Pırlantanın Kraliçesi” olarak tanımlanan D Color Türkiye’de ilk kez Ariş ile satışa sunuluyor. (D Color pırlanta, uluslararası pırlanta derecelendirme kuruluşları tarafından en üst renk sınıfında, “Exceptional White” (Üstün Byeaz) olarak tanımlanıyor. ) Pırlanta demişken tek taşlardan bahsetmezsem olmaz :) Parmağımda parlayan bu 2 karatlık tek taş insanın başını döndürmüyor mu sizce de?

TekTas

Ariş Pırlanta Meleklerin Işığı Koleksiyonu ile de oldukça iddialı. Koleksiyon ilhamını sevgiyi, şifayı, erdemi, gücü, şansı, bilgeliği, başarıyı ve nice güzel dilekleri taşıyan meleklerden almış. Hep yanımızda olduklarını hatırlatsın, dileklerimize ışıktan bir kapı açsın diye sevgiyle ve her biri farklı kanatlarla tasarlanan meleklerin pırlantalı altın ve altın versiyonları bulunuyor. Melek tasarımlarının her birinde meleklerin görevleriyle ilgili semboller de yer alıyor.

Koleksiyon’un şüphesiz en ilginç parçalarından biri Azrail… Yaygın kanının aksine aslında Huzur Meleği olan Azrail, Ariş Pırlanta’nın Meleklerin Işığı Koleksiyonu’nda gerçek anlamıyla karşımıza çıkıyor. Değişimi, dönüşümü ve başlangıcı temsil eden Azrail, pırlantalı altın ve altın versiyonlarıyla hayatında değişime ve dönüşüme yer açmak isteyenler için tasarlanmış.

Meleklerin Işığı Koleksiyonu’nda ayrıca, sevgi ve huzur getiren Sevgi Meleği Cebrail, sağlık ve iyilik veren Şifa Meleği İsrafil, uyum ve düzen getiren Barış Meleği Mikail, bolluk getiren Bereket Meleği Ariel, ruhu geliştiren Bilgelik Meleği Zadkiel, cesaret veren Güç Meleği Sandalfon ve diğerleri yaşamınıza ışık ve güzellik getirmek için sizi bekliyor.

Ariş, bebeğinin ayak izini her an yanında taşımak isteyen anneleri de unutmamış. İster bir Ariş Pırlanta’ya giderek, isterseniz de mail yoluyla bebeğinizin ayak izini yollayarak bu muhteşem kolye ve yüzüklerden birine sahip olabiliyorsunuz. Gerçekten müthiş ve çok anlamlı bir takı…

AyakIziYuzuk

ArisKolye

Davetin sonunda bizleri de ufak birer hediye bekliyordu. Hepimiz dileklerimizi diledik ve armağan edilen kutuları sabırsızlıkla açtık :) Meleklerin Işığı Koleksiyonu’ndan her birimize birer melek kolyesi… Benim kutumdan bilgelik meleği olan Zadkiel meleği çıktı. Zadkiel özgürlüğü, sevinci, bağışlamayı ve serbest bırakmayı sağlayarak bize yardımcı oluyormuş. Bu harika hediye için bir kez daha çok teşekkür ederim.

Melek Kolye

Related Posts

Tags

Share This

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *