“Hayat Dolu Hissetmek için”

May 22, 2013 by

Günlük hayatımızda hissettiğimiz konsantrasyon eksikliği, agresif ruh hali, yorgunluk ve bitkinlik hissi, enerji kaybı, bir işi tamamlamakta zorluk çekme, baş ağrısı gibi sorunların sebebi sadece yeteri kadar su içmememiz olabilir. Evet doğru duydunuz. Su içmek sandığınızdan çok daha önemli!

Bugün The House Hotel Ortaköy’de Hayat Su tarafından düzenlenen çok yararlı bir etkinliğe davetliydim. Ben Fikirdenk buluşmasına katıldığım için Kokosh Anne’nin sağ kolu Merve iş başındaydı:) Daha sağlıklı bir toplumsal hayat için çalışan Hayat Su, Beslenme Uzmanı Dilara Koçak ile birlikte yeni kampanyaları “Hayat Dolu Hissetmek için” ve bu kapsamda düzenlenecek olan “Hayat Koşusu” hakkında bilgileri paylaşmış. Devamını Merve’den dinliyoruz…

Yesim_Gura_Yonca_Tokbas_Dilara_Kocak

Yapılan araştırmalar, günlük sıvı ihtiyacının, diğer içeceklere oranla daha büyük bir kısmını sadece sudan alan kişilerin, genel olarak daha sağlıklı bir beslenme programı yürüttüklerini gösteriyor. 12.000’den fazla kadın üzerinde yapılan Amerikan Ulusal Sağlık Araştırması verilerine göre, ‘sadece su’ tüketenlerin daha fazla lif, daha az şeker ve daha az kalorili besin tükettikleri görülmüş. Yeterince su tüketmek formumuzu korumaya da yardımcı oluyor üstelik. Ayrıca günde ortalama 2 litre su içmek vücudumuzdaki ihtiyacımız olmayan maddelerden arınmamıza ve daha hafif ve hayat dolu hissetmemize de yardımcı oluyor. Yani kısacası hepimizin bildiği gibi suyun yararları saymakla bitmiyor.

KOSU RAKET 118.5x175son-r

Tüm bunların bilincinde olan Hayat Su da tüketicilerini bilinçlendirmek ve su içmeyi yaygınlaştırmak amacıyla “Hayat Dolu Hissetmek için” kampanyasını başlattı. Dilara Koçak’ın da destek verdiği kampanya kapsamında bir de 2 Haziran Pazar günü Bostancı-Caddebostan sahilinde koşu düzenlenecek. Koçak’ın da katılacağı Hayat Koşusu, 2 Haziran Pazar günü, sabah 08.00’de Bostancı Sahili’nde kayıt ve ısınma hareketleriyle başlayacak. Ardından Dilara Koçak, yeterli ve dengeli beslenme konusundaki tavsiyelerini paylaşacak. Daha sonra ise Hayat Koşusu, Bostancı Sahili’nde başlayıp, Caddebostan Sahili’nde sona erecek.

Katılımcıları sürpriz hediyelerin beklediği Hayat Koşusu herkese açık ve katılım ücretsiz. Hayat Su’yun Türkiye’de bir ilk olma özelliği taşıyan ergonomik tasarımlı şişesi, özel spor kapağı ve taşıması kolay 750 ml’lik ideal boyu da katılımcılara koşu süresince eşlik edecek.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *