Faber-Castell, çocukları sanatla buluşturuyor!

May 29, 2013 by

Dünyaca ünlü yazım ve boyama gereçleri üreticisi Faber-Castell, Rahmi M. Koç Müzesi, Pera Müzesi ve Sakıp Sabancı Müzesi gibi İstanbul’un en önemli müzelerinde gerçekleşen özel atölye çalışmalarına verdiği destekle, çocuklardaki sanatçı ruhu ortaya çıkarıyor. Birbirinden eğlenceli ve öğretici olan bu atölye çalışmaları, çocuklar için hafta sonunu değerlendirmenin en keyifli seçeneklerinden!

Rahmi M. Koç Müzesi

Etkinlik: “Matematik Atölyesi; Arım Balım Peteğim”

Yer: Renkli Matematik Dünyası

Tarih: 1 Haziran  Cumartesi

Yaş: 7 – 10 Yaş Arası  

Saat: 14:00 – 15:30

Etkinlik detayı: Sayılar ve renkler eğlenceli bir oyuna dönüşüp, çocukları bu oyuna katılmaya davet ediyorlar. Matematiğin sonsuz dünyasına yolculuğa çıkan çocuklar, dans ederek sabun köpüklerinin arasına karışıyorlar. Atölyeye  katılım için biletler www.biletix.com üzerinden temin edilebilir. Kişi başı katılım bedeli 30 TL’dir.

 

Pera Müzesi

Etkinlik: ‘Valdés mi Matisse mi?’

Yer: Pera Müzesi

Tarih: 1 Haziran Cumartesi

Saat: 11:00 – 13:00

Yaş Grubu: 4 – 6 Yaş Arası

Etkinlik Detayı: Çocuklar, ünlü ressamlar Manolo Valdés ve Henri Matisse’in benzer resimlerini birbirleriyle karşılaştırarak kendi figürlerini renklendirecekler. Atölye başına katılım bedeli: 45 TL PERAkart aile ile %50 indirimli!

 

Etkinlik: ‘Farkı Bulalım’

Yer: Pera Müzesi

Tarih: 1 Haziran Cumartesi

Saat: 14:00 – 16:00

Yaş Grubu: 7- 14 Yaş Arası

Etkinlik Detayı: Çocuklar, 17. yüzyıl Avrupa resim sanatının en önemli isimlerinden biri olan İspanyol ressam Velázquez’in ve Velázquez’den esinlenen Valdés’in,  “Çocuk/Infanta” resimlerini karşılaştırarak, tahta pano üzerinde, tempera boya ile kendi bakış açılarına göre yorumlayacaklar. Atölye başına katılım bedeli: 45 TL PERAkart aile ile %50 indirimli!

 

Etkinlik: ‘Çuvaldan Sanat’

Yer: Pera Müzesi

Tarih: 2 Haziran Pazar

Saat: 12:20 – 14:20

Yaş Grubu: 4 – 6 Yaş Arası

Etkinlik Detayı: Çocuklar bu atölye çalışmasında, çağdaş sanatın ustalarından Valdés’in resimlerinden seçecekleri konulardan çuval bezi üzerinde çizimler yaparak ve farklı kumaşlar kullanarak kolajlar oluşturup eğlenceli bir hafta sonu geçirecekler. Atölye başına katılım bedeli: 45 TL PERAkart aile ile %50 indirimli!

 

Etkinlik: ‘Aynadaki Yansımam’

Yer: Pera Müzesi

Tarih: 2 Haziran Pazar

Saat: 15:00 – 17:00

Yaş Grubu: 7 – 14 Yaş Arası

Etkinlik Detayı: Çocuklar “Manolo Valdés, Resimler ve Heykeller” sergisini gezmelerinin ardından  aynadaki yansımalarına bakarak çuval bezi üzerine profilden portrelerini çizip kağıtlardan kolajlar oluşturacaklar. Atölye başına katılım bedeli: 45 TL PERAkart aile ile %50 indirimli!

 

S.Ü Sakıp Sabancı Müzesi

Etkinlik: ‘Uzak Diyarlardan Armağan’

Yer: Sakıp Sabancı Müzesi

Tarih: 1 Haziran  Cumartesi

 Saat: 11:00 – 13:00  / 14:00 – 16:00

Yaş Grubu: 7 – 8 Yaş Arası

Etkinlik Detayı: Çocuklar, Oryantalizmin 1001 Yüzü sergisindeki hediyelik eşyaları referans alarak, kendi hediye dükkânlarını hazırlayacak. Doğu ülkelerine seyahat eden gezginlerin aldığı hediyelik eşya kutularını, Doğu figürleri ve görselleriyle süsleyecekler.

 

Etkinlik: ‘Oryantalist Ressamlar’

Yer: Sakıp Sabancı Müzesi

Tarih: 2 Haziran Pazar

Saat: 11:00 – 13:00  /  14:00 – 16:00

Yaş Grubu: 5 – 6 Yaş Arası

Etkinlik Detayı: Çocuklar, Amadeo Preziosi, Marius Bauer, Zonaro gibi oryantalist ressamların kısa yaşam öyküleri ile İstanbul’daki ilginç anılarını dinleyip, eserlerini analiz ederek oryantalizmin sanat üzerindeki etkisinin vurgulanacağı etkinliklere katılacak.

 

Related Posts

Share This

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *