Annelerle P.F. Chang’s’te lezzetli bir öğle molası

May 22, 2013 by

Merhaba! Bu kez ağzınızı bolca sulandıracak bir yazıyla karşınızdayım :) Eğer Çin yemeklerine karşı koyamıyorsanız ve hala P.F. Changs’i duymadıysanız, bu yazıdan sonra kendinizi Etiler’deki şubesinde bulmanız an meselesi :)

Geçtiğimiz Çarşamba, blogger annelerle geçtiğimiz yıl Etiler’de açılan P.F. Chang’s’te bir araya geldik. 93 yılında Amerika-Arizona’da kurulan ve dünya genelinde 225 restoranı ile hizmet veren P.F. Chang’s, bir Chinese Bistro markası. Paylaşılabilecek kadar büyük porsiyonları, konforlu dekorasyonu, nefis kokteylleri ve anlatılmaz yaşanır tatları ile Etiler’de çiçeği burnunda muhteşem bir restoran.

pf chang'sBlogger anneler olarak bizler de güzel havanın büyüsüne kapılarak, çocuklarımızı alıp öğlen lezzetli bir mola için P.F. Chang’s’in yolunu tuttuk. Oraya vardığımızda havanın güzelliği mi büyülüydü, yoksa restoranın harika tatları ve atmosferi mi o konuda biraz şüpheye düştüm açıkçası :) Sıcacık bir karşılamayla ağırlandığımız buluşmada her şey olabileceğinin en iyisiydi diyebilirim. Çocuklarınızla gitmek istediğinizde kesinlikle tereddüt etmemeniz gereken bir yer. Emin olun onlar da en az sizin kadar her şeyden memnun kalacak :)

374302_370342626411467_1627287831_n

Ayrıca çocuklara özel bir menü bile var! Çocukların 1 numaralı favorisi olan Kid’s Chicken (Bal ya da tatlı&ekşi sos ile servis ediliyor), Kid’s Lo Mein (tavukla karıştırılarak hazırlanan yumurtalı noodle’lar), Kid’s Chicken Fried Rice (Sebzesiz tavuklu pilav) ve Little Emperor’s Feast (Buharda pişirilmiş ya da haşlanmış Snap pea, havuç ve brokoli) tatlarıyla minikleri de cezbedecek.

Gelelim Kokosh Anne’nin önerilerine :) Başlangıçlardan Dynamite Shrimp’i muhakkak denemelisiniz!  Panelenmiş karidesler, acılı baharatlı mayonezli bir sos ile harmanlanıp hazırlanarak kokteyl bardağında servis ediliyor. Restoranın en popüler yemeklerinden biri olan Dynamite Shrimp, tatmanız gereken enfes tatlardan yalnızca birisi.

Dynamite Shrimp

Tavuk, karides ya da taptaze sebzelerle elde yapılan taze wontonlara doldurulmuş dumplingler de başlangıç olarak önereceğim lezzetlerin başında geliyor. Porsiyonlar o kadar büyük ki bir porsiyonu rahatlıkla yanınızdakilerle paylaşabilirsiniz. Biz o gün masaya sürekli servis edilen yiyeceklerden hangisinin tadına bakacağımızı şaşırdık. Muhteşem yemeklerin biri gelip diğeri gidince insan kaloriymiş, kiloymuş diye de hiç düşünmüyormuş :)

Ana yemeklerden, Shrimp With Candied favorilerimden! Karides, ceviz ve yeşil elma bir araya geldiğinde ancak bu kadar lezzetli bir yemek olabilirdi. Ayrıca Wok-Charred Beef, Lo Mein Combo ve Chang’s Spicy Chicken’ı da listenizde bulunsun.

Gelelim tatlılara… Fotoğraflar her şeyi anlatacak ama ben yine de size bir kaç cümle ile durumu izah edeyim :) Hem görüntüsü hem lezzetleri ile tatlılar masadaki herkesin aklını başından aldı! İsminin hakkını veren Great Wall Of Chocolate ise yemeğimizin assolistiydi :) Bir tatlı ancak bu kadar iştah kabartabilir…

Great Wall Of Chocolate

Banana Spring Rolls ise sandığımdan da hafifti. Lezzeti ile diğer tüm yemeklerde olduğu gibi benden bir 10 puan aldı.

Banana Spring Rolls

İkramlar, servis, ortam, lezzet… Hepsi dünyada da bu kadar ünlü olmasının kanıtı gibi. Ayrıca Alin’de çok sevdi burayı :) Bundan sonra ailecek sıkça gelebileceğimiz bir yer daha kazanmış olduk. P.F. Chang’s’e sıcak misafirperverliği ve muhteşem tatları için çok teşekkürler.

Fotoğraflar: Anne Fare Yakaladım 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *