Aisha’dan anne ve bebek için aromaterapik bakım!

Oca 17, 2013 by

Başarılı bir oyuncu ve anne olan Ayşe Tolga’nın aynı zamanda bir aromaterapist olduğunu biliyor muydunuz? Peki çocukluğundan gelen bitki ve aroma merakını profesyonel hayata dökerek Türkiye’nin ilk aromaterapi markası olan Aisha’yı kurduğunu?

Aisha ile geçtiğimiz günlerde Bebek Kitchenette’de, Ayşe Tolga’nın düzenlediği keyifli bir kahvaltı organizasyonu sayesinde tanıştık. “Sınır Tanımayan Ebeveynler” topluluğu ve “Doğal Terapiler Akademisi”nin de kurucusu olan Tolga, aldığı bir çok eğitim ve seminerin ardından kendini aromaterapi dünyasına adayarak, birbirinden güzel ve faydalı ürünlerin yer aldığı Aisha markasını yaratmış.

IMG_0458_resize

( Fotoğraflar için Ayça Oğuş‘a çok teşekkürler :) )

Aisha, aromaterapiyi, bütünsel iyileşmeye giden yolda en etkili ve kapsamlı terapi metodu olarak benimseyen bir marka. Ürünler, aromaterapik etkileri düşünülerek öz yağlarla kokulandırılmış. Yatıştırıcı, uyarıcı, enerji verici ve canlandırıcı olmak üzere farklı duyuları hedefleyerek tasarlanan seri; anne, bebek, çocuk, cilt, yüz, bakım, masaj, arınma, temizlenme ve stres kontrolü için özel olarak hazırlanan aromaterapik ürünlerden oluşuyor. Genetiği değiştirilimiş ve ekolojik dengeyi bozan hammade ve özleri ürünlerine katmayan Aisha, organik üretimi ve üreticileri destekliyor.

hediye_annehediye_bebek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bir anne ve aromaterapist olarak, bir kadının hamilelik boyunca yaşayabileceği fiziksel, ruhsal ve zihinsel tüm sıkıntılara karşı ihtiyaç duyacakları, onlara özel ürünler tasarlayan Ayşe Tolga, aranıza katılacak miniğin ve bakımını üstlenen ailesinin başına gelebilecek pek çok sorunun üstesinden doğal yöntemlerle gelebilmeyi sağlayacak ürünleri de koleksiyona eklemiş.

Aisha’nın aynı zamanda yararlı bilgilerin bulunduğu bir de blogu var. Sizler için faydalı olabileceğini düşündüğüm bir kaç yönetimi paylaşıyorum:

Çatlak  Oluşumunu Engelleyici Yağ Karışımı
Her türlü nem eksikliğinde çatlak oluşumunu engelleyen yağ karışımı.
Formül
Baz Yağ (100 ml. için formüldür)
30 ml. Kayısı Çekirdeği Yağı
30 ml. Avokado Yağı
20 ml. Kalendula (aynı safa) Yağı
20 ml. Kuşburnu Çekirdeği Yağı
5 Damla Lavanta

5 Damla Petitgrain (Acı portakal)
3 Damla Neroli
3 Damla Sandal ağacı
Koyu kahverengi bir şişeye önce baz yağınızı koyun, daha sonra aromaterapi yağlarınızı ekleyin. İyice salladıktan sonra kullanıma hazır hale gelecektir. Göğüs, bel, kalça, üst bacak ve göbek bölgenize 4. aydan itibaren günde 1 kez ilerleyen aylarda 2 defa olmak üzere kullanın.
Hamilelikte sakınılması gereken yağlar:
Fesleğen
Sedir ağacı
Tarçın
Misk adaçayı (Doğum kasılmaları sırasında kullanılabilir)
Karanfil
Servi (5. aydan itibaren kullanılabilir)
Rezene
Yasemin (Doğumu başaltıcı, kasılmaları arttırıcı etkisi nedeniyle sadece doğum sırasında kullanılabilir)
Ardıç
Limonotu
Mür
Biberiye
Tatlı mercanköşk
Kekik
*Not: Bu listedeki yağlar kimyasal yapıları nedeniyle rahimde kasılmaya, kramp ve toksik sendromlara ya da hamilelikte kan sulandırıcı etkiye sahip olduğu için sadece hamilelikte sakıncalıdır.
Aisha ürünleri ile ilgili daha detaylı bilgiye http://www.aisha.com.tr/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Related Posts

Share This

%d blogcu bunu beğendi: