Polonezköy’de saklı bir cennet

Nov 5, 2012 by

Kurban bayramında çocuklu arkadaşlarımızla birlikte keşfettiğimiz Dila Country Club’tan bahsedeceğim sizlere. instagram ‘da paylaştığım fotoğraflarda anneler bu mekanı çok beğenmişti. Gelelim mekan hakkındaki yorumlarıma:

Polonezköy sınırına girmenizle birlikte kendinizi İstanbul kalabalığından uzak, yeşil alanın oldukça bol olduğu, mis gibi temiz havayı soluduğunuz bir yerde buluyorsunuz kendinizi. Yol boyunca birbirinden güzel, açık büfe kahvaltı veren, mangal yapabileceğiniz tesisler var. Eğer benim gibi doğanın tam ortasında olalım, o atların tıkır tıkır seslerini duyalım ve yemek öncesi bir binicilik dersiyle daha çok acıkayım diyorsanız gideceğiniz yer:  Dila Country Club. Sahibi genelde hep orada oluyor. Dün tesise adını veren kızı Dila da oradaydı hatta.

Yiyeceklerin hepsi birbirinden lezzetli, fiyatlar oldukça uygun. Örneğin kahvaltı tabağı 17TL, menemen, gözleme, omlet gibi çeşitler 8-10 TL arası. Yani kişi başı 25-30TL’ye filan gayet güzel bir kahvaltı ediyorsunuz. Mangallık etlerin fiyatları da aynı şekilde gayet makul.

Eğer ata binmek isterseniz de hocalar çok çok iyi. Bu zamana kadar birkaç ders almıştım fakat bu seferki gibi verimli olmamıştı. Sanırım serbest binebilmek bir hayal olmaktan çıkacak yakında:)

Orada çalışan çok samimi görevli bir bayan var. Atlar için o ilgileniyor sizinle. 50 dakikalık binicilik eğitimi 90TL. Eğer paket alırsanız 80TL’ye düşüyor. Çocuklar için de dersler var ya da ponylerin üzerinde gezi yapabiliyorlar. Alin birazcık büyüsün kendini ponylerin üzerinde bulacak zaten:) Detaylı bilgi için web sitesine bakabilirsiniz www.dilacountryclub.com

Bir sonraki gezi postunda görüşmek üzere:)

 

 

 

 

3 Comments

 1. Nesrin

  Resimler çok güzel özellikle fiyatları merak etmiştim. Yürüyüş için Belgrad Ormanını tercih ediyoruz bazen kahvaltı da ediyoruz oraya göre gayet makul iki kişi sadece serpme kahvaltıya 45 tl ödedik içinde haşlanmış yumurta bile yok yanlış anlaşılmasın :) burası açık havada kahvaltı düşündüğümüzde tercih edilebilir bir yer listeme aldım :) hem temiz hava hemde ata binmek gibi güzel bir seçenekte var teşekkürler post için :)

  • Kokosh Anne

   Nesrin’cim ben hamile olduğum dönemde çok gittim Belgrad Ormanı’na ama orada bir daha kahvaltı etmeye tövbe ettim. Masaya gelen yiyecekler sanki bir başkasının masasında kalanlardan hazırlanmış gibiydi. Ödediğimiz fiyatta öyle bir yere göre çok uçuktu. Akşam yemeği fiyatına sabah kahvaltısı etmiştik. Burayı mutlaka ziyaret edin. Arkadaşının çiftliğine gitmiş gibi hissediyorsun kendini. Herkes çok samimi, yiyecekler inanılmaz lezzetli:)

   • Nesrin

    Çok haklısın ormana sadece yürüyüş amaçlı gidilebilir. Tavsiyene uyup buraya mutlaka gideceğim :)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *